Audiotech logo

Heritage Audio prezentuje nową obudowę do formatu 500 oraz wysokiej klasy preampy!

W ostatnim czasie Heritage Audio nie próżnowało i na tegorocznych targach NAMM zaprezentowało dużo nowości. Wśród nich pojawiła się nowa obudowa rack do systemów w formacie 500 o nazwie OST-8 adat oraz najwyższej jakości 8-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy w stylu ’73 – SUPER 8.

Heritage Audio OST-8 adat to dalsze rozwinięcie świetnej serii obudów do urządzeń w formacie 500. Tym razem jest to obudowa 8-modułowa, która posiada uznaną technologię On-Slot, która zapewnia oddzielnie regulowany, izolowany zasilacz na każdy kanał. Gwarantuje to, że każdy zainstalowany moduł serii 500 będzie działał z maksymalnym potencjałem i że żaden „głodny mocy” lub nawet uszkodzony moduł nie wpłynie negatywnie na działanie innego. Oprócz redukcji zakłóceń wiele urządzeń serii 500 wykazuje dzięki temu niższy poziom szumów własnych i lepszą wydajność.

Kolejną istotną cechą OST-8 adat, jest druga część nazwy urządzenia, czyli wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy oraz wyjście ADAT, która ułatwia rozbudowę w każdym studiu. Dzięki temu nie trzeba myśleć o większym interfejsie lub dodatkowym konwerterze, tylko podłączyć do każdego – nawet niewielkiego – interfejsu z wejściem ADAT jak np. Arturia AudioFuse rev.2 czy Focusrite Clarett+ 2Pre. Plusem jest również to, że możemy dowolnie wybrać skąd sygnał ma wchodzić do konwertera – bezpośrednio z wejścia, przetworzony, czy z zewnętrznego źródła.

Drugim zaprezentowanym urządzeniem jest Heritage Audio Súper 8, czyli wysokiej klasy 8-kanałowy przedwzmacniacz w stylu ’73 w formacie rack. Super 8 wyposażono w komponenty z najwyższej półki, takie jak transformatory Carnhill na wejściu i wyjściu oraz kondensatory tantalowe Styroflex, zapewniające wierne odwzorowanie brytyjskiego brzmienia ze złotej ery. Przedwzmacniacz zapewnia ogromny zapas wzmocnienia na poziomie 80 decybeli oraz pakiet dodatkowych funkcji – m.in. możliwość zmiany oporności z 1200 Ohm do 300 Ohm, odwrócenie polaryzacji, filtr dolnozaporowy oraz zasilanie Phantom.

Dodatkowo w urządzeniu jest wbudowany 24-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, który oferuje możliwość wyboru wewnętrznej częstotliwości próbkowania w zakresie od 44.1k do 192k, a także zewnętrzną synchronizację za pomocą WordClock. Dostępne są trzy różne opcje wyjścia cyfrowego: ADAT/SMUX, SPDIF i AES/EBU, aby upewnić się, że wszystkie Twoje potrzeby zostaną zaspokojone. Jedną z najciekawszych funkcji urządzenia jest możliwość wybrania osobno dla każdego kanału czy sygnał wysyłany do DAW pochodzi z wejścia (sygnał nieprzetworzony), czy po wzmocnieniu (sygnał nieprzetworzony).

Obudowa Heritage Audio OST-8 adat serii 500 zostało zaprojektowane do montażu wszystkich modułów i urządzeń serii 500, włączając w to moduły o podwójnej szerokości oraz nawet najbardziej wymagające konstrukcje klasy A i lampowe z możliwością podłączenia ich do interfejsu audio. Wyposażona jest w technologię Heritage Audio On Slot Technology, zapewniającą maksymalną ochronę, filtrowanie i izolację każdego kanału.

Heritage Audio Súper 8 oferuje osiem barwnych kanałów przedwzmacniacza w stylu ’73 w pojedynczej obudowie typu rack. Ponadto urządzenie posiada wbudowaną konwersję cyfrowo-analogową 24-bit/192kHz, umożliwiającą bezproblemowy transfer do DAW. Super 8 wyposażono w komponenty z najwyższej półki, takie jak transformatory Carnhill oraz kondensatory tantalowe i Styroflex, zapewniające wierne odwzorowanie brytyjskiego brzmienia ze złotej ery.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors