Audiotech logo

FOCUSrite ON RECORDING – jak nagrać i zmiksować utwór?

W pierwszej serii “FOCUSrite ON RECORDING” przyjrzeliśmy się fundamentom powstania firmy Focusrite. To oczywiste, że interfejsy Focusrite zostały zaprojektowane z myślą o nagrywaniu zarówno wokali, jak i instrumentów.

Jednak Focusrite nie poprzestaje na dostarczaniu wysokiej jakości sprzętu. Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, firma wprowadziła do swoich produktów zestaw Hitmaker Expansion. Ten zestaw high-endowych pluginów, dostępny gratis przy każdym zakupie interfejsu, idealny dla profesjonalnych realizatorów dźwięku, jak i domowych użytkowników. Każdy muzyk i producent może wynieść swoje nagrania na wyższy poziom, korzystając z narzędzi, które używają najwięksi. 


Jak zdobyć Hitmaker Expansion? To proste! Po zakupie interfejsu Focusrite, wystarczy zalogować się na stronie producenta. Następnie, w zakładce “My Hardware”, należy zarejestrować swój sprzęt, podając numer seryjny, który można znaleźć na opakowaniu lub na samym urządzeniu. Po pomyślnej rejestracji, w zakładce “My Software” pojawią się pluginy wraz z dokładną instrukcją ich instalacji.

Zanim zabierzemy się za kreowanie naszego brzmienia, sprawdź koniecznie jak w połączeniu Focusrite Scarlett + Hitmaker Expansion nagrać wokal, gitarę i jak to zmiksować!

auto tune access

Auto-Tune od firmy Antares to ikoniczny plugin, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego niezwykłą popularność potwierdzają utwory takich gwiazd jak Post Malone, Travis Scott, Quebonafide, Sobel i Zeamsone. Od subtelnej, naturalnie brzmiącej korekcji wysokości dźwięku, która pomaga uzyskać idealne ujęcia wokalne, po szybkie, hip-hopowe efekty pitchingu, które nadają utworom zupełnie nowy charakter.

relab lx480 interface

Przestrzeń to jeden z kluczowych elementów dobrego miksu, a Relab LX480 Essentials oferuje cztery pogłosy (Plate, Hall, Ambiance, Room), wzorowane na jednostce pogłosu ze studia The Hit Factory NYC, używanej w niezliczonych hitach takich artystów jak Bruce Springsteen, The Stones, Kool and the Gang, The Weeknd, Pharrell, Katy Perry i wielu innych.

Firma Sonnox to stabilna marka z ugruntowaną pozycją na rynku oprogramowania audio. Pluginy tej firmy można znaleźć w wielu profesjonalnych studiach nagrań na całym świecie. W zestawie Hitmaker Expansion otrzymujemy Sonnox VoxDoubler, który ma za zadanie poszerzyć obraz Twojego wokalu. To doskonały sposób na dodanie kontrastu, dramatyzmu i obecności do Twoich utworów, dzięki czemu brzmią one bardziej porywająco.

xln audio addictive drums 2 rock

Jeżeli to perkusja gra “pierwsze skrzypce” w Twoim utworze, nie możesz pominąć XLN Audio Addictive Drums 2. Pomimo nazwy „Studio Rock Kit„, jest to bardzo wszechstronny zestaw, który osobiście wykorzystuję w produkcjach boombap. Zawiera on doskonale uchwycone próbki z wysokiej klasy bębnów Tama i Pearl, oraz talerzy Paiste i Sabian, nagrane w studio Decibel w Sztokholmie. Dodatkowo, otrzymujesz gotowe do użycia beaty oraz możliwość szybkiego miksu perkusji za pomocą wysokiej jakości efektów dostępnych bezpośrednio w pluginie.

Fantastyczny, piękny fortepian oparty na ikonicznym modelu Steinway Model D, zamknięty w softwarze XLN Audio. Bardzo często używany zarówno w produkcjach ambientowych, jak i EDM czy rap. Wrzuć go do swojego DAW i poczuj, co potrafi to wyjątkowe oprogramowanie, dodając profesjonalne brzmienie fortepianu do Twoich utworów.

Native Instrumenta Massive

Kto nie zna Massive i jego potężne brzmienia syntezatorowe? Od ogromnych basów po palące leady. Ten silnik najwyższej klasy dostarcza oszałamiającą jakość oraz rozległy wszechświat dźwięków, które mogą napędzać i inspirować Twoją muzykę. Jeśli głęboka eksploracja syntezatorów nie jest Twoim celem, masz do dyspozycji ponad 1300 gotowych do użycia presetów, które możesz używać bezpośrednio lub dopracować do siebie.

focusrite red plugin suite

Dokładnie odwzorowane cyfrowe modele ikonicznych procesorów EQ i kompresorów, które uczyniły markę Focusrite podstawą w najbardziej renomowanych studiach na całym świecie. Jeśli śledziłeś główne premiery ostatnich 30 lat, na pewno spotkałeś się z Red 2 i 3.

bx console focusrite

Prawdziwy dźwięk przedwzmacniaczy, które uczyniły Focusrite tym, czym jest dzisiaj, do twojej muzyki. żaden inny plugin nie oferuje unikalnego charakteru ikonicznej konsoli dużego formatu, z przedwzmacniaczami ISA 110 — początkiem słynnego „Air”, który nadal słyszymy w interfejsach Focusrite. Bx_console Focusrite SC to pełny zestaw kanałowy, oferujący EQ, de-esser, kompresor, limiter, bramkę i ekspander. Wtyczka wykorzystuje również opatentowaną technologię TMT od Brainworx, aby dostosować pożądany stopień analogowego charakteru.

FAST Balancer

Gdy chcesz szybko uzyskać solidny miks, FAST Balancer przyspiesza proces miksowania. Potężna sztuczna inteligencja słucha ścieżek instrumentów lub wokali i oferuje trzy opcje do wyboru, aby ulepszyć ścieżkę i pomóc im zabłysnąć w miksie.

marshall 2555

Czas podgrzać swoje gitarowe brzmienia. Hiperrealistyczny model wzmacniacza Marshall Silver Jubilee 2555 – dostarczony przez Softube. Ten potężny model wzmacniacza oferuje wszystko, od ciepłych czystych brzmień, przez klasyczne crunch, aż po nowoczesne brzmienia wzmacniaczy lampowych o wysokim wzmocnieniu.

Jak stworzyć utwór za pomocą Focusrite i Hitmaker Expansion?

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors