Audiotech logo

EVE Audio Tech Talk #3 – Analog vs Digital

W trzecim odcinku nowej serii wideo od EVE Audio poruszono bardzo istotną współcześnie kwestię, czyli różnic między sygnałem cyfrowym i analogowym. W internecie dyskusje na ten temat w kontekście instrumentów i efektów studyjnych zdają się nie mieć końca, jednak rzadko kiedy mówi się o nim rozmawiając o monitorach studyjnych.

EVE Audio to specjaliści w projektowaniu monitorów studyjnych. Co ciekawe, wszystkie ich dotychczasowe konstrukcje zostały oparte o systemy DSP, czyli układy cyfrowe pozwalające na zaawansowaną kontrolę nad dźwiękiem, który słyszymy z głośników. Takie rozwiązanie pozwala ominąć pewne ograniczenia konstrukcyjne napotykane przy konstrukcjach w całości analogowych, ale wymaga również wysokiej jakości konwerterów AD i DA, aby nie doprowadzić do degradacji sygnału.

Zdaniem wielu, berlińskiej firmie udała się ta niełatwa sztuka. Kto zatem mógłby opowiedzieć więcej na temat przepływu sygnału czy konwersji analogowo-cyfrowej niż oni sami?

Zapraszamy do obejrzenia tego, jak również dwóch poprzednich odcinków z serii Tech Talk – jeśli czukasz monitorów studyjnych te informacje mogą się okazać bardzo przydatne 🙂

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors