Audiotech logo

EVE Audio SC3010 w studiu Savotta

W języku fińskim słowo „Savotta” ma podwójne znaczenie: z jednej strony pochodzi od fińskiego słowa „miejsce wyrębu”, ale jest też takie fińskie powiedzenie, że kiedy coś wymaga czasu i wysiłku, aby osiągnąć cel, to jest to właśnie „savotta”. Dyfuzor za bębnami w studio jest wykonany z drewnianych bali, a wszystkie inne powierzchnie akustyczne to drewniane belki, a edycja, miksowanie, produkcja muzyki to zawsze ciężka praca, ale rezultaty są satysfakcjonujące. Jaką lepszą nazwę można byłoby wybrać niż „Savotta” dla studia w Finlandii?

Savotta Studios zostało pierwotnie zaprojektowane w 2012 roku przez Janne Riionheimon & Riionheimon Akustiikka Oy i zbudowane w tym samym roku. Zostało zaprojektowane, aby spełnić wymagania dotyczące miksowania, nagrywania i masteringu. Pomieszczenie jest odizolowane od hałasów zewnętrznych, a adaptacja akustyczna została zrealizowana za pomocą określonych struktur ściennych i dyfuzorów/pułapek basowych.

Sprzęt używany w studiu zmieniał się przez lata, ale w 2018 roku para monitorów EVE Audio SC3010 weszła do studia na stałe. W przeszłości używane było więcej outboardu, ale koncepcja miksowania i masteringu in-the-box zwyciężyła. Później do systemu dodano również subwoofer TS110, aby umożliwić lepszą kontrolę niskich tonów.

Stanowisko pracy jest ergonomicznie, a meble studyjne zostały dobrane tak, aby dźwięk mógł rozchodzić się bez przeszkód i odbić.

„Fakt, że kolumny EVE Audio są używane przez profesjonalnych producentów i studia wzbudził moje zainteresowanie. Dotarłem do dystrybutora Music Gear Import Finland, aby sprawdzić interesujące mnie produkty. MGIF było bardzo pomocne i po testach było jasne, że chcę pełnozakresowy system monitorowy z głównymi monitorami i subwooferem. Z EVE Audio SC3010 możliwe jest miksowanie i mastering przy użyciu tego samego setupu. Ponadto, podczas produkcji utworów słyszę, jak naprawdę wygląda źródło dźwięku i mogę podejmować natychmiastowe decyzje dotyczące miksowania już na samym początku.”

„Dla mnie jest to najlepsze doświadczenie odsłuchowe. Precyzja jest tym, czego potrzebuję do podejmowania szybkich decyzji dotyczących miksowania i masteringu.”

„Stereofonia jest precyzyjna, a transjenty reprodukują się wyraźnie. Nie muszę słuchać zbyt głośno i mogę zaufać temu, co słyszę. Dzięki temu mogę pracować dłużej, a głośnik wysokotonowy RS6 nie męczy moich uszu. I wiem, jak miks/master przekłada się na inne systemy”.

„Mam też najmniejsze możliwe zniekształcenia dzięki headroomowi wzmacniaczy SC3010 i najwyższej jakości konwerterom DA. Dzięki temu słyszę każdy niuans i barwę dźwięku.”

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors