
BPM Polna Fest – Audiotech z wizytą w Technikum Kinematograficzno-Komputerowym w Warszawie
W Technikum Kinematograficzno-Komputerowym w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla pasjonatów muzyki – BPM Polna Fest. Wydarzenie to pozwoliło na zaprezentowanie się kilku składom muzycznym, a przy tej okazji gratulujemy zwycięzcom, czyli RAVENSTEEL!
Zanim jednak nastąpiła cześć koncertowa i BPM Polna Fest ruszył pełną parą, 12 marca 2025 roku miało miejsce spotkanie ze sponsorami wydarzenia, firmami Audiotech oraz Commercial Audio. Wydarzenie przyciągnęło fanów produkcji muzycznej i nowoczesnych technologii audio. Festiwal, który przyciągnął uczniów, nauczycieli oraz miłośników dźwięku, stał się przestrzenią do eksperymentowania, nauki i testowania nowoczesnego sprzętu. Pozwoliło to uczniom szkoły na zapoznanie się z najnowszymi urządzeniami wykorzystywanymi w produkcji muzycznej oraz profesjonalnej obróbce sygnału audio. Przedstawiciele Audiotech, Dawid Kujawa i Konrad Wełna, przygotowali prezentację pod tytułem „Współczesne możliwości w homerecordingu” omawiając rozwiązania Focusrite, LEWITT, Arturia, KRK oraz teenage engineering. Z kolei Patrycjusz Zastawny z Commercial Audio opowiedział o możliwościach urządzeń DirectOut w prezentacji “Formaty audio: DANTE / AES / RAVENNA / MILAN / MADI / USB – czy można to połączyć?”. Gościem specjalnym była Genevieve Little z Solid State Logic, która przedstawiła prezentację “Jak dobrać interfejs audio to swoich potrzeb?”.



Jednym z najważniejszych elementów spotkania była możliwość bezpośredniego testowania sprzętu renomowanych marek takich jak Arturia, Focusrite, KRK, LEWITT, Novation, teenage engineering, DirectOut, SSL czy ATC. Uczestnicy mogli na własne uszy przekonać się o jakości dostępnych urządzeń, przetestować różnorodne kontrolery MIDI, interfejsy audio, monitory studyjne, syntezatory, grooveboxy oraz mikrofony.
BPM Polna Fest w Technikum Kinematograficzno-Komputerowym w Warszawie udowodnił, że pasja do muzyki, dźwięku i nowoczesnych technologii może łączyć ludzi i inspirować do dalszego rozwoju. Dzięki zaangażowaniu sponsorów oraz organizatorów, uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję do zgłębienia tajników homerecordingu oraz pracy z profesjonalnym sprzętem. Do tego uczniowie udowodnili, że wiedzą w tej materii całkiem sporo, a jak to działa w praktyce, pokazali i udowodnili w trakcie koncertów. Festiwal pozostawił wiele pozytywnych wrażeń i z pewnością stanie się wydarzeniem, na które warto czekać w przyszłości. Raz jeszcze dziękujemy za współpracę!
Jeżeli jesteś jednostką edukacyjną i jesteś zainteresowany zorganizowaniem podobnego spotkania to skontaktuj się z nami – zobaczymy co da się zrobić i może zrobimy razem jakieś fajne rzeczy? 🙂