Audiotech logo

Blady Kris recenzuje Sontronics Solo!

Blady Kris, czyli właściwie Krzysztof Kadela to polski beatbokser i konferansjer. Laureat pierwszych Mistrzostw Polski WBW Beatbox Battle, a także Prezes Stowarzyszenia Polskiego Beatboksu. Kris już od jakiegoś czasu testuje w boju mikrofon Sontronics Solo i nadszedł czas, by podzielił się swoimi wrażeniami! Poniżej znajdziecie jego recenzję. Miłej lektury! ????

Blady Kris – recenzja Sontronics Solo

„Wybór mikrofonu dla beatboxera czy też wokalisty jest esencjonalny i zawsze zachęcam moich podopiecznych, muzycznych przyjaciół by sprawdzili przeróżne mikrofony na własnym gardle. Coraz więcej ofert na rynku w przystępnych cenach i coraz mniej klonów shure’ów to dobry czas dla nas – jest w czym wybierać.

Solidna konstrukcja wzbudza zaufanie. Miałem go ze sobą przez ostatnie dwa lata i jeśli chodzi o wytrzymałość jest przynajmniej na poziomie shure58beta, przy czym główka mikrofonu jest zdecydowanie mniej podatna na wgniecenia (każdy widział co sie dzieje z Shure’m po latach użytkowania – jest poobijany i brzydki. Sam mikrofon jest raczej z tych cięższych i potrzebowałem jakiś 2 tygodni, aby przyzwyczaić sie do jego wagi.

Pierwsze co zaskakuje – nie jest to kolejna imitacja shure’a, ani przebasowany akg, czy też podkreślający wokal sennheiser. Brzmienie mikrofonu jest świeże, ma więcej basu niż shure’y, ale nie jest tak mglisty jak akg.

Bardzo ładnie brzmią na nim werble (zarówno beatboxowe jak i rzeczywiste), mikrofon w naturalny sposób daje je naprzód miksu, co jest bardzo korzystne dla beatboxerów. Problem z tym związany to fakt, iż potrzeba trochę więcej czasu na EQ monitorów scenicznych, szczególnie w mniejszych salach gdzie jest dużo odbić.

Ponieważ jego charakterystyka jest z goła inna niż popularne mikrofony, potrzebny jest czas, aby dostosować swoje brzmienie do mocnych punktów mikrofonu. Z mojego doświadczenia najwięcej radości z pracy na nim miałem na open-air’ach. Wspaniałe brzmi na dużych głośnikach z zapasem mocy, miałem sytuacje, gdzie grałem godzinny set robiąc tylko i wyłącznie house’owe bity z gardłowym basem. Czysta przyjemność.

Nie jest to uniwersalny mikrofon do wszystkiego i to jest jego największa zaleta. Mikrofonów dla każdego jest pełno na rynku. Jeśli popularne marki nie dały Ci tej przyjemności pracy z mikrofonem i nadal szukasz swojego wokalnego instrumentu, polecam Ci sprawdzić propozycje od Sontronics, oficjalnego mikrofonu Mistrzostw Polski w Beatboxie.”

Więcej informacji o tym mikrofonie znajdziecie >>>TUTAJ<<<

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors