Audiotech logo

Bass Station2 Firmware v4.14

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego dla Bass Station II dodaje pięć innowacyjnych nowych funkcji. Wszystkie one zostały opracowane w odpowiedzi na opinie i prośby użytkowników, a jeden z tych użytkowników jest szczególnie wart uwagi…

AFX Mode
Legenda muzyki elektronicznej, Richard James, znany również jako Aphex Twin, odegrał już raz rolę w ewolucji Bass Station II, dostarczając wskazówek dotyczących implementacji mikrotuningu dodanego za pomocą Firmware v2.5. Jego konceptualny wkład w v4.14 jest jednak jeszcze głębszy.

Radykalna koncepcja posiadania dyskretnego zestawu parametrów syntezy przypisanych niezależnie do każdej nuty Bass Station II, lub wariacja patchy czy też kombinacja rożnych dźwięków stanowiących jedną całość, sprawia że Bass Station 2 staje się zdecydowanie bardziej kreatywnym i wydajnym syntezatorem.

Tryb AFX to realizacja koncepcji Jamesa. Mówiąc prościej, pozwala modyfikować patch Bass Station II na zasadzie klawisz po klawiszu a także:
– wprowadzać subtelne zmiany w dźwięku podczas gry w górę i w dół klawiatury;
– podzielić klawiaturę na wiele stref (jedna na klawisz), każda grając własnym dźwiękiem;
– tworzyć całe zestawy perkusyjne w jednym presecie do wyzwalania ręcznego lub za pomocą Arpeggiatora.

Pozostałe nowe funkcje to fixed duration envelopes, extended sub-oscillator control, oscillator glide diverge, envelope retrigger count.

 

Aktualizacja firmware’u Bass Station2 v4.14 jest dostępna za darmo na stronie Components.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors