Audiotech logo

Arturia wypuściła aktualizację do syntezatora MatrixBrute sygnowaną jako 2.0!

Wersja 2.0 firmware’u do syntezatora MatrixBrute wprowadza wiele usprawnień tak bardzo wyczekiwanych przez użytkowników i wznosi ten przepotężny syntezator na jeszcze wyższy poziom!

Aktualizacja odświeża sekwencer, dodaje 16 dowolnie konfigurowalnych slotów modulacyjnych, możliwość kreowania własnego przebiegu LFO, możliwość porównywania presetów, tryb systemowy i wiele innych usprawnień oraz poprawek.

Aktualizacja jest darmowa dla wszystkich użytkowników syntezatora MatrixBrute i może zostać zainstalowana z pozycji Arturia MIDI Control Center.

Jak zaktualizować?

  • Podłącz MatrixBrute’a do komputera wykorzystując kabel USB
  • Otwórz Arturia MIDI Control Center (możesz je pobrać ze strony arturia.com)
  • W oprogramowaniu wybierz „MatrixBrute”
  • Wybierz opcję aktualizacji firmware’u i zaktualizuj!

Po aktualizacji do wersji 2.0, twoje presety MatrixBrute zostaną automatycznie przekonwertowane do formatu 2.0. Nie ma możliwości przekonwertowania presetu w wersji 2.0 na wersję 1.0. Arturia jest pewna, że pokochasz zmiany wprowadzone w formacie 2.0, jednak w razie czego producent zaleca zrobienie backupu presetów przed aktualizacją firmware’u do wersji 2.0, jeżeli będziesz chciał skorzystać z wersji 1.0 (ale w sumie po co? :>)

Co nowego w MatrixBrute 2.0?

Poszerzone możliwości modulacyjne

Oryginalnie, MatrixBrute oferował 4 customowe sloty modulacyjne, przypisywane przez użytkownika. Najnowsza aktualizacja dodaje dodatkowe 4 grupy po 4 sloty, czyli łącznie 16 nowych możliwości modulacyjnych! 

Nowe funkcje sekwencera

Proste, ale jednocześnie potężne usprawnienia w sekwencerze pozwolą ci z łatwością duplikować i usuwać dane sekcje, odwracać sekwencje, wizualizować dźwięki na danym kroku i wiele więcej.

Tryb porównywania presetów

Czy kiedykolwiek przypadkowo zmieniłeś świetny preset, myśląc że po zmianach brzmi lepiej? Nigdy więcej! Teraz możesz upewnić się, że po zmianach w danym presecie jest lepiej dzięki funkcji porównywania. Dopiero wtedy możesz nadpisać ????

Niezależna kontrola

Jeżeli chcesz zmieniać ustawienia MatrixBrute’a bez podłączania do komputera, nowa aktualizacja wprowadza tryb systemowy, który to umożliwia! Wszystkie parametry, które były dotychczas dostępne z pozycji oprogramowania MIDI Control Center, są teraz dostępne na wyciągnięcie ręki z pozycji syntezatora!

Stwórz swoje własne LFO

Narysuj swój kształt na matrycy MatrixBrute’a, skwantyzuj kroki lub ustaw płynne przejście pomiędzy nimi, aby kompletnie zindywidualizować swoje brzmienie. Możesz także zsynchronizować LFO wykorzystując triole i inne podziały rytmiczne.

Kilka innych poprawek

Arturia słucha użytkowników i wprowadziła kilka innych poprawek, aby wszystko działało jeszcze lepiej. Teraz nagrywanie legato w czasie rzeczywistym nie będzie retriggerować obwiedni, a zmiana presetów nie zresetuje synchronizacji. Do tego kilka innych małych usprawnień.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Arturia >TUTAJ<

Nie zwlekaj, aktualizuj i ciesz się muzyką!

 

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors