Audiotech logo

Syntezatory Arturia MatrixBrute i Pigments w Netflixowej Formule 1

Syntezatory Arturia MatrixBrute i Pigments w Netflixowej Formule 1

Walter Mair – austriacki muzyk i producent, odpowiedzialny za oprawę dźwiękową do Netflixowego serialu „Formuła 1: Jazda o życie”, korzystał w czasie pracy z syntezatorów Arturia MatrixBrute oraz Pigments.

Walter rozpoczynał od kompozycji do gier, tuż po skończeniu studiów. Miał okazję pracować nad produkcjami dla takich tytułów jak: Grand Theft Auto, czy Killzone.

Praca nad muzyką do Formuły 1, okazała się świetną okazją, aby porozmawiać z nim o kulisach pracy i komponowaniu na potrzeby mediów, serialów, filmów i gier.

„Główną różnicą pomiędzy grami, a serialem dla Netflixa jest fakt, że gry są nieliniowe, dlatego zazwyczaj tworzę 3-minutowe utwory i dostarczam różne stemy, aby umożliwić developerowi wystarczające możliwości kreacji.

Syntezator Arturia Pigments jest dla mnie idealnym, elastycznym narzędziem jeżeli chodzi o kompozycje, ponieważ pozwala na stworzenie wszystkiego – basów, leadów, czy partii syntetycznych. Dlatego też najwięcej czasu spędzam z tym narzędziem.

W przypadku Formuły 1, podesłali do mnie kilka ujęć z wyścigów i zdecydowaliśmy na wykorzystanie zarówno świata analogowego jak i cyfrowego, dlatego więc skorzystałem przy kompozycjach z MatrixBrute’a oraz Pigments.

MatrixBrute pokrywa kompletnie wszelkie wymagania dźwiękowe. Można na nim zrobić wszystko, dlatego też, z tego punktu widzenia, jest to dla mnie dzieło sztuki.

Kiedy siadam naprzeciwko MatrixBrute’a, czuję się jakbym siadał naprzeciwko systemu modularnego. Co naprawdę doceniam, to fakt, że możesz stworzyć na nim swoje własne, unikalne brzmienie. Dla serialu Formuła 1, zostałem poproszony o stworzenie głównego motywu. Ciekawostką jest to, że na matrycy MatrixBrute’a ułożyłem napis F1 przez przyciskanie odpowiednich przycisków i w ten sposób stworzyłem perfekcyjne brzmienie!

Kombinacja MatrixBrute + Pigments daje nieograniczone możliwości, a połączone razem tworzą coś unikalnego i kreatywnego.”

Więcej informacji na temat syntezatora Arturia Pigments znajdziecie TUTAJ.

Natomiast więcej informacji na temat flagowego syntezatora Arturia MatrixBrute znajdziecie TUTAJ.

Warto podkreślić, że aktualnie trwa promocja, dzięki której przy zakupie syntezatora MatrixBrute, dedykowany case o wartości 1000 złotych jest dołączany GRATIS! Także mega!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors