Audiotech logo

Aktualizacja Arturia V Collection sygnowana jako 6.2

Najnowsza aktualizacja do Arturia V Collection sygnowana jako 6.2 wznosi ten potężny zbiór instrumentów na jeszcze
wyższy poziom.

Synclavier V – rekreacja rewolucyjnego cyfrowego syntezatora doczekała się aktualizacji do wersji 2, dzięki czemu zyskała możliwości resyntezy oraz samplingu. Do tego presety zostały przebudowane, bugi usunięte, integracja uproszczona, a w rezultacie nie tylko otrzymujemy świetnie brzmiącą, wszechstronną bibliotekę vintage’owych emulacji, ale przede wszystkim bardzo wiarygodną.

Aktualizacja Synclavier

Wspomniany update tego instrumentu do wersji 2 przyniósł kilka nowych funkcji:

  • Resynteza – Synclavier V 2 został teraz wyposażony w silnik resyntezy, dzięki czemu pozwala na kreowanie syntetycznych brzmień, które imitują tonalne właściwości próbki audio. Wystarczy za pomocą metody drag’n’drop przerzucić próbkę, po czym zostaje ona automatycznie przeanalizowana i Synclavier tworzy brzmienie syntetyczne w oparciu o tę próbkę. Całość można dostosowywać za pomocą 100 punktów kluczowych. Dodatkowo można poszerzać brzmienie o inne dźwięki pochodzące z Synclavier V.
  • Odtwarzanie sampli – poza resyntezą sampli, użytkownicy mogą także odtwarzać sample z vintage’owymi cyfrowymi granulkami, czy skalowaniem wysokości brzmienia.
  • Nowe presety i sample – Nie tylko Synclavier V 2 oferuje setki nowych presetów, ale Arturia zawarła także selekcję sampli od New England Digital, która daje ten oryginalny autentyczny feeling
  • Przeróbki interfejsu – producent dodał kilka ważnych usprawnień poprawiających ogólny workflow.

Integracja z KeyLab MkII

V Collection 6.2 poprawia aktualną integrację pomiędzy softwarem Arturia i ich flagowymi kontrolerami. Aktualizacja dodaje kilka poręcznych skrótów do KeyLab MkII (np. klikając „Clear All” w przeglądarce, lista presetów automatycznie przewija się na sam szczyt).

Przerobione presety

Wszystkie ponad 7000 presetów które można znaleźć w całej kolekcji V Collection zostały odświeżone i zaktualizowane w celu upewnienia się, że reprezentują podobny poziom i intensywność. RIP użytkownicy słuchawek? Niekoniecznie. Teraz agresywne syntetyczne brzmienia i pianina reprezentują ten sam postrzegany poziom dźwięku.

Usunięte bugi

Developerzy Arturia pozbyli się wszelkich błędów, które mogli napotkać użytkownicy dotychczasowych wersji w przypadku wszystkich 21 instrumentów w kolekcji. Pełną listę poprawek znajdziecie TUTAJ.

Wszystko to sprawia, że V Collection 6 to flagowe kompendium 21 software’owych emulacji legendarnych instrumentów, które brzmi niesamowicie i pozwala na jeszcze więcej niż dotychczas. Przekonaj się.

Miłego!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors