Aktualności

V3 software dla konsolet LIVE

 

 

Nowy software V3 dla konsolet Live oprócz zwiększenia liczby kanałów w modelu L500Plus i L300 znacznie zwiększa możliwości i funkcjonalność konsolet. Nowe funkcje to między innymi: Super-Q, obsługa protokołu DANTE, sterowanie konsolety z poziomu komputera, zmiany w interfejsie użytkownika, nowe efekty, ulepszenia funkcji SOLO oraz zbiór funkcji przeznaczonych dla użytkowników z działu broadcast.

V3 zawiera również istotny zbiór pojedynczych dodatków i ulepszeń w interfejsie użytkownika i narzędziach do obróbki dźwięku. Niektóre nowości to; VCA, kontrola kanałów Matrix, nowe możliwości przypisywalnych przycisków, nowa wersja stereo analizatora FPPO-lyser zawierającego tryb różnicowy dla monitorowania różnicy między sygnałami, BPM i Note zostały dodane do modułu opóźniającego, kanały stereo mają teraz balans i kontrolę Mono Sum.

 

Najważniejsze funkcje:

Super-Q

Super-Q to kolejna generacja funkcji Live Query, która oferuje niespotykaną elastyczność, uniwersalność, różnorodność i wygodę organizacji pracy przez naciśnięcie jednego przycisku. Podobnie jak w pierwotnej funkcji Query, Super-Q po naciśnięciu pokazuje mix bussy, do których kierowany jest dany kanał. Wciśnięcie przycisku Q na grupie VCA pokaże wszystkie kanały w danej grupie. Super-Q pokazuje również poziomy wysyłek do i z miksu umożliwiając natychmiastowe i dokładne sterowanie dla kanału lub miksu głównego. Wartości te mogą być wyświetlane na enkoderach obrotowych nad suwakiem lub przełączone funkcją FLIP na suwak. Przycisk Query pokaże poziomy wysyłek na kanale wejściowym lub na szynie bus poziomy wysyłki dla wszystkich kanałów. Super-Q ma dwa tryby pracy:

– tryb „Compressed” pokazujący zawężony widok ścieżek pracujących tylko w obszarze z lub do danego kanału,

– tryb „Expanded” pokazujący warstwy i banki zdefiniowane przez samego użytkownika

Tryby są konfigurowalne na podstawie rodzaju ścieżki co znacznie ułatwia kontrolę w czasie pracy.

Nowe funkcje działają w połączeniu z trybem FOLLOW, który umożliwia dowolną kombinację przycisków SELECT, SOLO i QUERY. Te cechy sprawiają, że SSL Live jest bardzo uniwersalny, przyjazny dla użytkownika i znacznie ułatwia pracę również jako konsoleta monitorowa.

 

Obsługa protokołu Dante – karta opcjonalna

Opcjonalna karta Dante dla konsolet LIVE oferuje 32×32 kanały I/O przy częstotliwości próbkowania 96kHz przy redundantnym połączeniu. Co ważne karta Dante może działać w częstotliwości 48kHz lub 96kHz, niezależnie od ustawienia konsolety. Opcjonalna karta rozszerza wejścia i wyjścia konsolet LIVE do 600 dla L300 i do 1008 dla L500Plus.

 

Broadcast – nowe funkcje

SSL jako doświadczony producent konsolet broadcastowych cenionych na całym świecie postanowił rozszerzyć konsolety LIVE o wiele funkcji mających zastosowanie w broadcascie. Oprogramowanie V3 konsolety Live pozwala na pracę konsolet w częstotliwości 48kHz dzięki czemu mogą z łatwością integrować się z już istniejącymi strukturami do transmisji. Nowy soft przynosi również możliwość pracy kanałów w formacie 5.1 i 4.0 w połączeniu z SSL Surround Panner, który może być wykorzystany również jako efekt. Kanały konsolet Live z oprogramowaniem V3 mogą działać jako MONO, STEREO, LCR, 4.0 oraz 5.1

 

Tryb Expander

V3 przynosi możliwość połączenia dwóch konsolet Live. Dla zwiększenia ilości tłumików oraz umożliwienia jednoczesnej pracy dwóch realizatorów. Tryb Expander pozwala dzielić moc przetwarzania konsolety głównej z dodatkową jak również krosować sygnały z I/O. Tryb aktywnej automatyki może synchronizować się między dwoma konsoletami dając jednocześnie możliwość osobnego zarządzani.

 

SOLSA – oprogramowanie do zdalnego sterowania

SOLSA SSL (SSL Offline Application Setup) to program, który umożliwia tworzenie i edycję śladów w konsoletach LIVE z poziomu laptopa, komputera lub tabletu PC. Większość funkcji konsolety można kontrolować i konfigurować za pomocą SOLSA. Program obejmuje konfigurację i architekturę konsolety, ustawienia Faderów w warstwach i banach, konfigurację stageboxów, tworzenie scen, zapis automatyki, obsługę efektów, wysyłki busów oraz obsługę VCA. SOLSA może komunikować się z konsoletą bezprzewodowo lub po kablu. Program może również działać w trybie offline a następnie po uzyskaniu dostępu do konsolety jego ustawienia mogą zostać do niej  przeniesione.

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.