Aktualności

SSL zaprezentował system V5 do konsolety C100 HDS na NAB 2012

Upgrade umożliwia pracę dwóm operatorom jednocześnie.

Las Vegas – Solid State Logic, światowy lider w produkcji analogowych i cyfrowych konsolet audio, z dumą zaprezentował na NAB 2012 najnowszy system V5 dla specjalizowanej, cyfrowej konsolety emisyjnej C100 HDS.System V5 zaimplementował szereg nowych funkcji pozwalających na pracę dwóch operatorów jenocześnie (Dual Operator Mode). Podczas gdy stworzenie systemu V5 jest odpowiedzią na prośby szerokiego grona klientów,upgrade jest szczególnie korzystny w instalacjach mobilnych, gdzie skomplikowane produkcje wymagają pracy dwóch operatorów, ale ograniczone rozmiary i waga konsolety jest kluczowa.

„Ponieważ produkcja w branży broadcast staje się coraz bardziej skomplikowana i wymaga jednoczesnego tworzenia wielu miksów, nasz zespół zaprojektował rozszerzenie do systemu V5 dla C100 HDS aby umożliwić dwóm realizatorom pracę w jednym czasie” – powiedział Piers Plaskitt, szef SSL. „V5 pozwala zainstalować naszą najpotężniejszą konsoletę cyfrową nawet w mniejszych w wozach transmisyjnych, w których miejsce i waga jest ograniczona, aby np. z łatwością obsługiwać międzynarodowe wydarzenia sportowe komentowane jednocześnie w wielu językach, a więc wymagających jednoczesnego tworzenia różnych miksów. Wierzymy, że system V5 jeszcze bardziej wzmocni pozycję C100 HDS na rynku.

Tryb Dual Operator Mode udostępnia dwóm realizatorom niezależne, identyczne fizyczne manipulatory i dostęp do wspólnych zasobów audio przy wykorzystaniu pojedynczego engine konsolety, Routingu i konfiguracji I/O. System pozwala na przypisanie nielimitowanej ilości sąsiednich 8-faderowych części konsolety (channel bays). Części te mogą być ulokowane albo w konsolecie C100, lub wydzielone i zainstalowane w miejscu oddalonym, np. na galerii produkcyjnej. Baye przeznaczone dla drugiego operatora mogą zostać wyposażone w panel Master Tile w celu umożliwienia dostępu do EQ, Dynamiki, Auxów i różnych funkcji Routingu, lub nie posiadać sekcji Master Tile jeśli nie wystarczy prosta kontrola faderów.

Tryb Dual Operator Mode rozdziela system PFL C100, oferując każdemu operatorowi niezależną kontrolę PFL,wraz z monitoringiem słuchawkowym, lub za pomoca wyjść na monitory MAIN i MINI. Jeśli obydwaj operatorzy jednocześnie używają PFL i skierują wyjście do monitorów odsłuchowych, system PFL dostarczy sumy wszystkich wybranych kanałów. System V5 wprowadza również nowy, monostabilny tryb „non latching” PFL, aby zapewnić współdzieloną obsługę wyjśc monitorowych.

Dodatkowo każdy operator ma niezależny dostęp do warstw User (User Layers), pozwalających na układanie wybranych kanałów w obszarze kontrolowanym przez niego, jak również indywidualnych kanałów które współdzielą zasoby audio, pozwalając na równoczesną kontrolę obydwu obszarów. W pełni redundantny system C100 widzi obszary obydwu operatorów jako pojedynczą konsoletę, zapewniając dwóm użytkownikom wygodną redundancję. Dla uproszczenia przywoływania zapisanych projektów w systemie Dual Operator, wszystkie ustawienia tego trybu są również zapisywane w pojedynczym projekcie.

Solid State Logic jest światowym liderem w produkcji wielkoformatowych konsolet analogowych i cyfrowych. Dostarcza profesjonalistom kreatywnych narzędzi do produkcji muzycznej i postprodukcji. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o wielokrotnie nagradzanych produktach na stonie SSL – zapraszamy do odwiedzenia: www.solidstatelogic.com

Dodaj komentarz