Użytkownicy

SSL System T na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina

Wybór nowych technologi IP dla studia – SSL System T.

Warszawski Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina to miejsce o najszerszej ofercie edukacyjnej w Polsce. Uniwersystet to jednocześnie jeden z najprężniej działających ośrodków edukacji muzycznej w Europie.

Planując modernizację sal kinowych i reżyserek uczelnia chciała postawić na nowe technologie i możliwość ich wykorzystania w szerokiej skali. Reżyserka studia została wyposażona w najnowsze rozwiązanie AOIP DANTE do miksowania dźwięku przestrzennego SSL System T. Konsoleta zdolna na obsługę wszystkich aktualnych formatów dźwięku i dodatkowo pracująca w technologii IP co pozwala na łatwe połączenia wszystkich pomieszczeń studyjnych w budynku.

Oprócz ważnych aspektów dźwięku przestrzennego w reżyserce i sali kinowej wyposażonej w system nagłośnienia Dolby Atmos oraz komunikacji po protokołach DANTE i AES67 konsoleta ma jeszcze jedną ważną dla uczelni zaletę. Pełna współpraca z programami DAW, w tym przypadku z programem Avid ProTools. Kontrola z poziomu konsolety oraz pełna wymiana (odczyt i zapis) automatyki miksów to najbardziej elastyczne rozwiązanie obecne na rynku.

UMFC edukuje nie tylko przyszłych instrumentalistów czy teoretyków muzyki, ale prowadzi także zajęcia z estetyki dźwięku w filmie, historii filmu czy spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Teraz dzięki nowo zainstalowanym urządzeniom w budynku uczelni będzie można streamować sygnały dźwiękowe z Sali Koncertowej i pozostałych sal oraz nagrywać kompozycje wykorzystując technologię dźwięku Immersive Sound.

Firma Audiotech Commercial wykonała:

  • instalację głownej tablicy prądowej dla reżyserki i studia,
  • dostawę, instalację i uruchomienie konsolety SSL System T S500 i Focusrite RedNet.
  • dostawę, instalację i uruchomienie systemu rejestracji Avid ProTools HDX
  • dostawę, instalację i uruchomienie systemu odsłuchu w formacie 5.1 firmy Genelec
  • szkolenie z obsługi urządzeń dla kadry UMFC oraz grupy studentów.

Related Posts