Aktualności

SSL prezentuje pierwszą konsoletę Live w swojej historii !!!

SSL z dumą ogłosił wprowadzenie 'Live’ – pierwszej konsoli SSL przeznaczonej do produkcji dźwięku na żywo.

SSL jest liderem w cyfrowym i analogowym dźwięku dla profesjonalistów już od ponad 35 lat. Podobnie jak wielokrotnienagradzane i ukochane od dziesiątków lat na całym świecie analogowe i cyfrowe konsolety studyjne, emisyjne i postprodukcyjne – 'Live’ jest pełna innowacji i bardzo wyjątkowa. Reprezentuje unikalne podejście SSL do jakości dźwięku i ergonomii konsolety z przeznaczneniem na scenę i z pewnością zdefiniuje na nowo sposób pracy realizatorów live.

SSL gwarantuje, że jakość dzwięku konsolety LIVE jest odwzorowaniem jakośći z innych topowych produktów SSL. Potwierdzeniem tego jest 16 preampów mikrofonowych w technologii SuperAnalogue (z możliwością rozszerzenia do 32) w jakości 24-bit, 96kHz, przy konwersji ADA, 64 bitowe przetwarzanie wewnętrzne przy 96 kHz. System jest w pełni skalowany i może obsłużyć do 976 fizycznych wejść, do 192 ścieżek z czego 144 z nich z pełnym procesingiem.

W zakresie I/O na pokładzie mamy 4 wejścia i 4 wyjścia AES, 8 portów MADI (z możliwością rozszerzenia do 12) co daje 64 kanały wejść i wyjść dla zewnętrznego routingu i zapisu na wielośladzie lub użycia zewnętrznych insertów.

Dodatkowo SSL przedstawił pełną gamę stagebox’ów I/O, które łączą się z konsoletą przez MADI lub technologią opracowaną przez SSL’a nazwaną Blacklight, która przesyła do 256 kanałów audio w dwóch kierunkach oraz sterowanie urządzeniem przez 1 kabel światłowodowy.

Nowa konsoleta posiada 19 calowy ekran multi-touch plus oddzielny wyświetlacz dotykowy dla sekcji channel control.  Wśród narzędzi na pokładzie znajdziemy między innymi bramki, kompresory, 4 pasmowy korektor parametryczny, i ukochany przez wszystkich Bus Compressor oraz Mic Compressor. Procesy routingu oraz ustawień kanału można w bardzo prosty sposób zmieniać i przenosić przez funkcję drag and drop.

SSL bardzo dobrze przygotował konsoletę pod kątem ciężkich warunków atmosferycznych, transportu oraz zadbał o komfortową pracę w każdych warunkach oświetleniowych.

Cena konsolety SSL Live w zależności od konfiguracji wynosi pomiędzy 57 tys. EUR i 90 tys. EUR.

Dodaj komentarz