Aktualności

SSL Matrix2

Na targach AES 2013 firma SSL zaprezentuje nową wersę słynnej konsolety Matrix.

Od wprowadzenia na rynek w 2008 roku konsolety Matrix firma SSL pozyskała kolejną rzeszę profesionalnych, znanych w branży klientów, którzy cenią sobie jej unikalne możliwości jako prawdziwie hybrydowej platformy produkcyjnej. Połączenie sumowania analogowego, przesyłu sygnałów liniowych oraz połączenia outbordu analogowego i procesorów z zaawansowanymi programami DAW i kontrolną nad nimi zapewnia elastyczność pracy jak w żadnej innej konsolecie. Nowa wersja konsolety Matrix uwzględnia opinie użytkowników i oferuje szeroki zbiór nowych funkcji.

Jedną z unikalnych i bardzo chwalonych funkcji Matrixa była od zawsze zintegrowane, sterowane  komputerowo paczowanie sygnałów analogowych na insertach. Funkcja ta została znacznie udoskonalona w Matrix2. Inserty mogą być ładowane bezpośrednio z poziomu konsolety (w poprzednim modelu funkcja możliwa była tylko z poziomu oprogramowania Matrix Remote). Odbywa się to za pomocą nowego intuicyjnego interfejsu, który ułatwia ładowanie poszczególnych procesorów, porówanie procesorów A/B oraz budowanie całych kanałów.

Matrix Remote software również został przeprojektowany w celu utworzenia interfejsu opartego na funkcji „przeciągnij i upuść“ dla ładowania procesorów na insertach oraz budowania całych kanałów. Konsoleta zyskała również funkcję linkowania faderów, która umożliwia grupowanie 2 lub więcej faderów, co ułatwia kontrolę nad kanałami stereo i 5.1 oraz miksowanie w gupach. Funkcja A-FADA (sterowanie warstwy analogowej z poziomu DAW) wykorzystywana w sumowaniu w konsoletach Duality, AWS oraz w sumatorze SSL Sigma również została wprowadzona w nowym Matrix2. A-FADA pozwala w pełni na użycie automatyki kanałów w domenie analgowej jednakże z zaletami edycji DAW. A-FADA daje łatwość przenoszenia projektów pomiędzy różnymi urządzeniami SSL.

Kolejna nowość to opcjonalna karta 5.1, która w pierwszej wersji Matrix była opcjonalna, teraz montowana jest standardowo.

Dodano także wiele innych fukkcji takich jak: zapis i import ustawień traków, który umożliwia zapisanie wybranych elementów ustawień konsolety oraz zaimportowanie ich jako setup templates, nowe presety dla insert, narzędzia służące do nadawania nazw, „automatic dB readout“ dla użytkowników ProTools (umożliwiający wyświetlenie wartości faderów na pasku scribble strip przez dotyk), klawisz modyfikujący „nasićnij i przytrzymaj“ dla użytkowników Cubase/Nuendo i wreszcie nowe shematy DAW dla Presonus Studio One oraz Ableton Live.

Matrix2 będzie dostępny w grudniu 2013. Jego szacunkowy koszt to £14,749

Wszystkie wymienione wyżej nowe funkcje (z wyjątkiem karty 5.1) będą dostępne jako darmowy upgrade dla dotychczasowych użytkowników Matrix.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.