Aktualności

Sontronics w „Domówce z Dwójką” wraz z Meccore String Quartet

Meccore String Quartet było gospodarzem „Domówki z Dwójką” na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

Meccore String Quartet to polski kwartet smyczkowy, który może się pochwalić wieloma sukcesami. O ich bogatej biografii świadczy fakt, że artyści są gospodarzami Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Quarto Mondi organizowanego w Poznaniu. Występują także w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i Ameryki. Często koncertują też w miejscach nietypowych, np. szpitalach.Warto zaznaczyć, iż całość była rejestrowana za pomocą brytyjskich mikrofonów Sontronics. Jako Audiotech, dystrybutor marki Sontronics, mieliśmy tę ogromną przyjemność pomóc  i dostarczyliśmy mikrofony w celu w realizacji tej konkretnej „Domówki z Dwójką”.

„Wprawdzie ten rok zostanie bardziej zapamiętany jako Rok Covida, a nie Ludwiga, ale obchodzimy w tym roku 250-lecie urodzin Beethovena. Dlatego nasz występ rozpoczniemy pierwszą częścią późnego Kwartetu z opusu 132. Następnie przeniesiemy się do Czech i zagramy pierwszą część I Kwartetu Leosza Janaczka. To dzieło niezwykle ekspresyjne, z którym warto się zapoznać” – powiedział Prymariusz kwartetu – Wojciech Koprowski – w „Poranku Dwójki”, zapowiadającym „Domówkę z Dwójką”.

Transmisja koncertu miała miejsce w sobotę 3 października o godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Poniżej możecie obejrzeć całą „Domówkę”, a także fotorelację z przygotowań i przedstawiającą sprzęt w akcji 🙂

Related Posts