Aktualności

Krótka relacja z przekazania sprzętu w ramach PWDEM

Ogłoszony w grudniu program wsparcia dla edukacji muzycznej, który miał na celu wyposażenie pracowni muzycznej jednej z polskich placówek edukacyjnych okazał się szczęśliwy dla Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Uczelnia dla swoich potrzeb wybrała zestaw „Producer multi-track advanced working station” składający się z interfejsu Focusrite Scarlett 18i20 2Gen i rozszerzenie Scarlett Octopre Dynamic. Poniżej prezentujemy krótki wywiad przeprowadzony z Panem Andrzejem Włodarczykiem odpowiedzialnym za sprawy techniczne na Uniwersytecie.

Czy wcześniej w szkole były organizowane jakieś nagrania uczniów, zespołów szkolnych, wydarzeń artystycznych, koncertów? Jeśli tak to na jakim sprzęcie było to realizowane?
-Sporadycznie koncerty były nagrywane na sprzęcie ZOOM H6. Dwa mikrofony, które są w zestawie nie oddawały w pełni wszystkich aspektów artystycznych i brzmieniowych.

Czy w związku z rozszerzeniem Octopre Dynamic planują Państwo rozbudowę zestawu nagraniowego o zewnętrzne urządzenia audio (procesory dynamiki, korektory itp.)?
-Będziemy pracować na wirtualnych procesorach dynamiki. Natomiast przydałby się personalny system odsłuchu.

Czy będą Państwo korzystać z dołączonego oprogramowania (Ableton, ProTools, program Plugin Collective)?
-Póki co będziemy korzystać z dołączonych programów DAW – Pro Tools. W przyszłości chciałbym przejść na program Cubase, który jest mi bliski ze względów sentymentalnych (pracowałem na komputerze Atari ST1040 z programem Cubase 3.0). Oczywiście będziemy też śledzić co miesiąc program Plugin Collective dostępny dla zarejestrowanych użytkowników.

Interfejsy Focusrite objęte programem

Inne interfejsy audio

Related Posts