RedNet to system Ethernetowych interfejsów audio. RedNet jest nową, flagową serią interfejsów audio bazujących na połączeniach sieci Ethernet. Zbudowany jest w oparciu o sprawdzoną, prostą w obsłudze, instalacji i bardzo niezawodną sieć DANTE australijskiej firmy Audinate. Focusrite RedNet jako pierwszy oferuje sieciowe interfejsy audio IP, przeznaczone dla studia nagrań – lub dowolnej aplikacji wymagającej przesyłu najwyższej jakości wielokanałowego dźwięku przy ultra-niskiej latencji.

 

RedNet jest systemem skalowalnym o niezwykłej możliwości rozbudowy i dostosowania się do aktualnych potrzeb w studiu lub live. Dowolne prze konfigurowanie sieci, dodawanie nowych urządzeń takich jak przetworniki, interfejsy AES/EBU czy zdalnie sterowane preampy mikrofonowe jest kwestią chwili – po prostu wepnij kabelek sieciowy do nowego urządzenia (nawet w „locie”) – i to wszystko.

 

Nigdy wcześniej nie było to możliwe, ani tak proste. A to wszystko z bardzo wysoką klasą brzmienia z jakiej słyną flagowe konstrukcje Focusrite, i za bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do jakości. Technologia Audinate Dante pozwala przesyłać do 512 kanałów audio I/O przy 48kHz na pojedynczym standardowym kablu sieciowym Cat5E i Cat6. System RedNet nie wymaga też przeprowadzenia specjalnej instalacji sieciowej aby uruchomić go w nowym  miejscu – wszędzie tam gdzie mamy już przeprowadzone kable ethernetowe, jest niejako automatycznie gotowy do pracy.

 

Każdy analogowy interfejs RedNet oferuje potężną dynamikę 119 dB i próbkowanie do 192kHz/24bit. Przy projekcie układów przetworników wykorzystano najbardziej zaawansowaną współczesną technologię konwersji i najnowsze komponenty AD/DA. Wszystko po to, aby otrzymać dźwięk o wyjątkowej jakości – czysty i perfekcyjny. W systemie RedNet nie ma potrzeby używania dodatkowego okablowania i komplikowania systemu połączeń aby zapewnić synchronizację audio do zegara Master:  Dante dba o to automatycznie, i bardzo stabilny sygnał synchronizacji pomiędzy wszystkimi urządzeniami w systemie jest już przesyłany przez sieć Ethernet z wykorzystaniem JetPLL™, gwarantującej ultra-niski jitter.  

 

Więcej o dostępnych modelach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz