Aktualności

Nowy Sound Collective – czerwiec/lipiec 2020

obelisk-pic-newsstory-2560-950

Na codzień w sprzedaży za 25$, ta potężna wtyczka dla komputerów Mac i PC jest darmowa dla członków Sound Collective i Plugin Collective od 11 czerwca do 6 sierpnia. Wraz z nią otrzymacie 30% zniżkę na Wraith, soft synth od tej samej firmy.

Niezależnie od tego, czy jesteś elektronicznym producentem z jedynie podstawową wiedzą o teorii muzyki, czy doświadczonym kompozytorem, który szuka inspiracji – tej okazji nie możesz przepuścić. W czerwcu i lipcu Sound Collective oferuje posiadaczom sprzętu Novation narzędzie do budowania harmonii i transponowania do wybranej tonacji i skali, nazwane Obelisk.

Obelisk jest wtyczką VST/AU, która zamienia monofoniczne sekwencje MIDI w mieszczące się w wybranej tonacji progresje akordów, które możesz wysyłać do synthów i samplerów wewnątrz Twojego DAW, jak i hardwarowych syntezatorów. Wybierz rodzaj akordów, z których chcesz korzystać, a następnie skalę (dur, mol, mol harmoniczny, bluesowa, arabska, pentatoniczna mol i dur itd.), aby ograniczyć do niej akordy. Inteligentny algorytm prowadzi transpozycję, która ma miejsce po wygenerowaniu akordu, przesuwając dodane dźwięki do aktualnej tonacji. Twoje własne, customowe akordy i skale mogą zostać zapisane i przywrócone, a dla elastyczności w trakcie komponowania możesz przechowywać aż do 4 różnych konfiguracji skal i akordów w jednej instancji Obeliska, co pozwala bezwiednie przełączać pomiędzy różnymi tonacjami wraz z rozwojem Twojego utworu.

Nazwa ostatniego zagranego utworu jest wyświetlana w górnej części okna wtyczki, czyniąc ją przydatnym analizatorem dla ręcznie granych akordów.

Wtyczka i kod rabatowy są widoczne w zakładce „My software” Twojego konta Focusrite bądź Novation. Oferta jest dostępna do 6 sierpnia 2020.
https://customer.focusrite.com

Related Posts