Aktualności

Nowe oprogramowanie dla konsolet cyfrowych SSL LIVE

Live 4.10 dla konsolet SSL LIVE L100, L200, L350, L550

Nowe oprogramowanie dla konsolet cyfrowych LIVE to nowe funkcje:

EVENT MANAGER

Który pozwoli realizatorom tworzyć tzw. eventy czyli zaprogramowane działania (pojedyncze lub kilka jednocześnie), które są aktywowane gdy spełnione zostaną określone warunki. Manager ten pozwala wybierać między różnymi źródłami i celami.

Wysyłki V-Aux i V-Stem

Pozwalające dokonywać w bardzo efektywny sposób zmian ustawień w miksie korzystając z grup VCA. Regulacja takiej wysyłki skutkuje trymowaniem do tej szyny sendów ze wszystkich ścieżek wchodzących w skład danej grupy VCA. Dzięki wprowadzonym zmianom, wskaźniki powiązane z szynami Aux i Stem wyświetlają teraz informacje o poziomach ścieżek źródłowych dla każdej szyny oraz poziomach z nadanym offsetem VCA.

Analizator FFT dla sekcji EQ

Po aktualizacji każdy kanał konsolety w sekcji EQ będzie wyposażony w analizator widma FFT z graficzną wizualizacją. Analizator dodatkowo może być ustawiony w trybie POST lub PRE niezależnie dla filtrow i eq.

Dynamiczne korektory w sekcji FX Rack

Zmieniono nie tylko stronę graficzną GUI ale przede wszystkim zwiększono zakres regulacji dzięki dostępności parametrów GAIN i RANGE oraz zwiększeniu zakresu regulacji dobroci (Q). Maksymalna wartość to obecnie 10 (dotychczas było to 1.5). Do dyspozycji mamy też nowe tryby wyzwalania.

Sterowanie programami DAW z poziomu konsolety

Konsolety SSL Live zostały wzbogacone o obsługę protokołu HUI, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość sterowania funkcjami do 4 niezależnych programów DAW korzystających z tego właśnie rozwiązania, w tym Pro Tools. Sterowanie dotyczy sekcji transporto oraz do maksymalnie 32 faderów.

Spectra-lyser zamiast FPPO w sekcji FX Rack

Ostatnią nowością jest Spectra-lyser, który zastąpił analizator FPPO, który był dostępny z poziomu FX Rack.

Video z nowymi funkcjami konsolet cyfrowych SSL LIVE:

Related Posts