Użytkownicy

Laureat Grammy GABRIEL CASTAÑÓN i SSL X-DESK

Trzykrotny laureat Latynoskiego GRAMMY GABRIEL CASTANÓN zainstalował SSL X-Logic X-Desk w swoim domowym studio w Meksyku. Pierwsze dwie nagrody otrzymał w 2010 roku, włącznie z Płytą Roku, po fenomenalnym sukcesie singla “Mientes” latynoskiej legendy rocka Camila. Rok 2011 to kolejna nagroda i praca z Calle 13, duetem HipHop z Puerto Rico, który “szturmem” zdobył ceremonię w Las Vegas w listopadzie 2011.

Gabriel z dumą przyznaje że konsoleta SSL AWS 900+ była ważnym elementem, który pomógł mu z zdobyciu nagrody GRAMMY, a obecnie X-Desk pozwala mu na osiągnięcie tego samego brzmienia SSL w domowym studio.

 

“Po pracy na konsoletach SSL przez większość mojej kariery X-Desk wydawał mi się logicznym wyborem. Jakość brzmienia jest doskonała, po prostu nie ma na rynku lepiej brzmiących konsolet. Jeśli dodać do tego design i niesamowitą funkcjonalność miksera, mamy perfekcyjne serce, które bije w centrum mojego studia.

Wszystko co robię, przechodzi przez X-Deska. Generalnie – pozwala mi na połączenie wszystkich moich urządzeń razem kiedy pracuję nad miksami, ale wybrałem X-Deska z wielu powodów. Najważniejsze powody są dwa: brzmienie które mi daje, i wielką elestyczność toru sygnałowego.

Szczególnie lubię fakt, że X-Desk pozwala mi na kompresję sygnału moim X-Logic Bus Compressorem, który mam zapięty na sumie równolegle do oryginalnego, nieskompresowanego sygnału. To jest bardzo ważny aspekt mojego brzmienia, i z klarownością toru audio X-Deska tworzy to brzmienie z którym nie da się porównać żaden inny system.

Dodatkowo wspaniały jest fakt, że mogę ustawić różne pdgrupy i obrabiać je niezależnie, jest to niewiarygodnie mocną stroną jak na mikser tej wielkości. Przed zainstalowaniem X-Deska nie było to takie łatwe i szybkie – pogrupować i zaaplikować obróbkę do dwóch oddzielnych sekcji miksów, które najlepiej żeby wychodziły tą samą parą wyjść master, więc w ten sposób X-Desk niesamowicie przyspieszył i ułatwił mi pracę.

SSL zawsze był i dalej jest częścią sposobu w jaki pracuję. Po pracy w studiach Sony Music, jak również wielu innych studiach posiadających wielkie konsolety, zauważyłem że mój X-Desk może z powodzeniem zastąpić dużą konsoletę w sensie jakości brzmienia i sposobu w jaki można pracować. Pozwala mi to na wprowadzenie wrażliwości i autentyczności do projektu nad którym pracuję, obojętnie czego on dotyczy. Dla mnie te zalety są kluczowe, jeśli chce się z sukcesem istnieć w dzisiejszym przemyśle muzycznym.

Czy mogę sobie wyobrazić pracę nad moimi projektami bez SSL? Nie, absolutnie nie! Brzmienia SSL nie ma z czym porównać, po prostu nie zamieniłbym brzmienia tego sprzetu na nic innego na świecie.”

 

Related Posts

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.