super8 news
Aktualności

Heritage Audio prezentuje nową obudowę do formatu 500 oraz wysokiej klasy preampy!

W ostatnim czasie Heritage Audio nie próżnowało i na tegorocznych targach NAMM zaprezentowało dużo nowości. Wśród nich pojawiła się nowa obudowa rack do systemów w formacie 500 o nazwie OST-8 adat oraz najwyższej jakości 8-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy w stylu ’73 – SUPER 8.

Heritage Audio OST-8 adat to dalsze rozwinięcie świetnej serii obudów do urządzeń w formacie 500. Tym razem jest to obudowa 8-modułowa, która posiada uznaną technologię On-Slot, która zapewnia oddzielnie regulowany, izolowany zasilacz na każdy kanał. Gwarantuje to, że każdy zainstalowany moduł serii 500 będzie działał z maksymalnym potencjałem i że żaden „głodny mocy” lub nawet uszkodzony moduł nie wpłynie negatywnie na działanie innego. Oprócz redukcji zakłóceń wiele urządzeń serii 500 wykazuje dzięki temu niższy poziom szumów własnych i lepszą wydajność.

Kolejną istotną cechą OST-8 adat, jest druga część nazwy urządzenia, czyli wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy oraz wyjście ADAT, która ułatwia rozbudowę w każdym studiu. Dzięki temu nie trzeba myśleć o większym interfejsie lub dodatkowym konwerterze, tylko podłączyć do każdego – nawet niewielkiego – interfejsu z wejściem ADAT jak np. Arturia AudioFuse rev.2 czy Focusrite Clarett+ 2Pre. Plusem jest również to, że możemy dowolnie wybrać skąd sygnał ma wchodzić do konwertera – bezpośrednio z wejścia, przetworzony, czy z zewnętrznego źródła.

Drugim zaprezentowanym urządzeniem jest Heritage Audio Súper 8, czyli wysokiej klasy 8-kanałowy przedwzmacniacz w stylu ’73 w formacie rack. Super 8 wyposażono w komponenty z najwyższej półki, takie jak transformatory Carnhill na wejściu i wyjściu oraz kondensatory tantalowe Styroflex, zapewniające wierne odwzorowanie brytyjskiego brzmienia ze złotej ery. Przedwzmacniacz zapewnia ogromny zapas wzmocnienia na poziomie 80 decybeli oraz pakiet dodatkowych funkcji – m.in. możliwość zmiany oporności z 1200 Ohm do 300 Ohm, odwrócenie polaryzacji, filtr dolnozaporowy oraz zasilanie Phantom.

Dodatkowo w urządzeniu jest wbudowany 24-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, który oferuje możliwość wyboru wewnętrznej częstotliwości próbkowania w zakresie od 44.1k do 192k, a także zewnętrzną synchronizację za pomocą WordClock. Dostępne są trzy różne opcje wyjścia cyfrowego: ADAT/SMUX, SPDIF i AES/EBU, aby upewnić się, że wszystkie Twoje potrzeby zostaną zaspokojone. Jedną z najciekawszych funkcji urządzenia jest możliwość wybrania osobno dla każdego kanału czy sygnał wysyłany do DAW pochodzi z wejścia (sygnał nieprzetworzony), czy po wzmocnieniu (sygnał nieprzetworzony).

Heritage Audio OST-8 adat

Obudowa Heritage Audio OST-8 adat serii 500 zostało zaprojektowane do montażu wszystkich modułów i urządzeń serii 500, włączając w to moduły o podwójnej szerokości oraz nawet najbardziej wymagające konstrukcje klasy A i lampowe z możliwością podłączenia ich do interfejsu audio. Wyposażona jest w technologię Heritage Audio On Slot Technology, zapewniającą maksymalną ochronę, filtrowanie i izolację każdego kanału.

Heritage Audio Súper 8

Heritage Audio Súper 8 oferuje osiem barwnych kanałów przedwzmacniacza w stylu ’73 w pojedynczej obudowie typu rack. Ponadto urządzenie posiada wbudowaną konwersję cyfrowo-analogową 24-bit/192kHz, umożliwiającą bezproblemowy transfer do DAW. Super 8 wyposażono w komponenty z najwyższej półki, takie jak transformatory Carnhill oraz kondensatory tantalowe i Styroflex, zapewniające wierne odwzorowanie brytyjskiego brzmienia ze złotej ery.

Related Posts