eve_audio_sc307
Aktualności

EVE Audio Tech Talk #3 – Analog vs Digital

W trzecim odcinku nowej serii wideo od EVE Audio poruszono bardzo istotną współcześnie kwestię, czyli różnic między sygnałem cyfrowym i analogowym. W internecie dyskusje na ten temat w kontekście instrumentów i efektów studyjnych zdają się nie mieć końca, jednak rzadko kiedy mówi się o nim rozmawiając o monitorach studyjnych.

EVE Audio to specjaliści w projektowaniu monitorów studyjnych. Co ciekawe, wszystkie ich dotychczasowe konstrukcje zostały oparte o systemy DSP, czyli układy cyfrowe pozwalające na zaawansowaną kontrolę nad dźwiękiem, który słyszymy z głośników. Takie rozwiązanie pozwala ominąć pewne ograniczenia konstrukcyjne napotykane przy konstrukcjach w całości analogowych, ale wymaga również wysokiej jakości konwerterów AD i DA, aby nie doprowadzić do degradacji sygnału.

Zdaniem wielu, berlińskiej firmie udała się ta niełatwa sztuka. Kto zatem mógłby opowiedzieć więcej na temat przepływu sygnału czy konwersji analogowo-cyfrowej niż oni sami?

Zapraszamy do obejrzenia tego, jak również dwóch poprzednich odcinków z serii Tech Talk – jeśli czukasz monitorów studyjnych te informacje mogą się okazać bardzo przydatne 🙂

Related Posts