eve audio sc3010 savotta news
Aktualności

EVE Audio SC3010 w studiu Savotta

Savotta-Studios_02 header

W języku fińskim słowo „Savotta” ma podwójne znaczenie: z jednej strony pochodzi od fińskiego słowa „miejsce wyrębu”, ale jest też takie fińskie powiedzenie, że kiedy coś wymaga czasu i wysiłku, aby osiągnąć cel, to jest to właśnie „savotta”. Dyfuzor za bębnami w studio jest wykonany z drewnianych bali, a wszystkie inne powierzchnie akustyczne to drewniane belki, a edycja, miksowanie, produkcja muzyki to zawsze ciężka praca, ale rezultaty są satysfakcjonujące. Jaką lepszą nazwę można byłoby wybrać niż „Savotta” dla studia w Finlandii?

Savotta Studios zostało pierwotnie zaprojektowane w 2012 roku przez Janne Riionheimon & Riionheimon Akustiikka Oy i zbudowane w tym samym roku. Zostało zaprojektowane, aby spełnić wymagania dotyczące miksowania, nagrywania i masteringu. Pomieszczenie jest odizolowane od hałasów zewnętrznych, a adaptacja akustyczna została zrealizowana za pomocą określonych struktur ściennych i dyfuzorów/pułapek basowych.

Sprzęt używany w studiu zmieniał się przez lata, ale w 2018 roku para monitorów EVE Audio SC3010 weszła do studia na stałe. W przeszłości używane było więcej outboardu, ale koncepcja miksowania i masteringu in-the-box zwyciężyła. Później do systemu dodano również subwoofer TS110, aby umożliwić lepszą kontrolę niskich tonów.

Stanowisko pracy jest ergonomicznie, a meble studyjne zostały dobrane tak, aby dźwięk mógł rozchodzić się bez przeszkód i odbić.

Inżynier studia, producent i perkusista Tuukka Heikkinen aka 2ka mówi:

„Fakt, że kolumny EVE Audio są używane przez profesjonalnych producentów i studia wzbudził moje zainteresowanie. Dotarłem do dystrybutora Music Gear Import Finland, aby sprawdzić interesujące mnie produkty. MGIF było bardzo pomocne i po testach było jasne, że chcę pełnozakresowy system monitorowy z głównymi monitorami i subwooferem. Z EVE Audio SC3010 możliwe jest miksowanie i mastering przy użyciu tego samego setupu. Ponadto, podczas produkcji utworów słyszę, jak naprawdę wygląda źródło dźwięku i mogę podejmować natychmiastowe decyzje dotyczące miksowania już na samym początku.”

„Dla mnie jest to najlepsze doświadczenie odsłuchowe. Precyzja jest tym, czego potrzebuję do podejmowania szybkich decyzji dotyczących miksowania i masteringu.”

„Stereofonia jest precyzyjna, a transjenty reprodukują się wyraźnie. Nie muszę słuchać zbyt głośno i mogę zaufać temu, co słyszę. Dzięki temu mogę pracować dłużej, a głośnik wysokotonowy RS6 nie męczy moich uszu. I wiem, jak miks/master przekłada się na inne systemy”.

„Mam też najmniejsze możliwe zniekształcenia dzięki headroomowi wzmacniaczy SC3010 i najwyższej jakości konwerterom DA. Dzięki temu słyszę każdy niuans i barwę dźwięku.”

Savotta-Studios_05

EVE Audio SC3010

Eve Audio SC3010 i SC3012 to 3-drożne monitory studyjne, które zaprojektowano z myślą o dużych studiach nagraniowych, masteringowych oraz telewizyjnych. Oba modele cechuje duża moc wzmacniaczy oraz zaprojektowane specjalnie na ich potrzeby wstęgowe głośniki wysokotonowe AMT RS6.

EVE Audio TS110

Głośniki EVE Audio zaprojektowano w oparciu o komponenty najwyższej jakości, dzięki czemu możesz mieć pewność, że subwoofery studyjne, które do Ciebie trafią, będą produktem z górnej półki. Firma z Berlina przyłożyła wielką wagę do rozszerzania przedziału częstotliwości głośników subwoofera. Z tego powodu subwoofery studyjne EVE Audio TS110, a także reszta linii TS (TS107, TS108 i TS112) to bez dwóch zdań głośniki najwyższej klasy.

Related Posts