Aktualności

Elysia xfilter dostępny w wersji rack

Xfilter jest bezpośrednim nawiązaniem do flagowego korektora firmy Elysia, czyli museq.

W zaskakująco cenowo przystępnym pakiecie (około 5 tys zł brutto) otrzymujemy bogaty dźwięk korektora działającego całkowicie w klasie A, precyzyjny obraz stereofoniczny bazujący na potencjometrach wybieranych komputerowo pod względem zbieżności parametrów i kondensatorach o małej tolerancji.

Xfilter jest bardzo elastyczny. Oferuje dwa korektory półkowe dla niskich i wysokich częstotliwości, które mogą być przełączane w tryb filtrów dolno- lub górnozaporowych z rezonansem. Posiada też dwa korektory z charakterystyką dzwonową o szerokiej i wąskiej dobroci. Dodatkowo, dla uwieńczenia możliwości urządzenia, posiada pasywne filtry LC z ekranowanymi cewkami.

Takie cechy jak wyjątkowo otwarty dźwięk, uczciwe odwzorowanie transjentów i mocny kop powodują, że Xfilter idealne komponuje się z Xpressorem lub innym elementem wysmakowanego zewnętrznego oprzyrządowania.

W Polsce xfilter w wersji rack będzie dostępny na początku października 2013. Pierwsze 100 sztuk (S/N 1-100) ma w pakiecie za darmo plug-in mpressor, który wart jest 199 USD.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.