Historia marki

Brauner

Kiedy w 1993 roku postanowiłem stworzyć na podstawie własnych koncepcji projektowych mój pierwszy mikrofon lampowy, nigdy nie przypuszczałem, że rozrośnie się to w światowej sławy firmę, jaką jest dzisiaj.

Początkiem było po prostu moje pragnienie stworzenia mikrofonu, który reprezentuje wszystko, co potrzebuję w kwestii jakości brzmienia i inżynierii, chęć wyjścia poza to, co inni osiągnęli do tej pory. Dziś jestem bardzo dumny, że tak wielu artystów, inżynierów i producentów podziela mój entuzjazm i radość. Dzielę się tą radością dzisiaj z zespołem kolegów, specjalistów pracujących w naszej stale rozwijającej się fabryce mikrofonów, gdzie dążymy do swoistego celu jakim jest budowa najlepszych mikrofonów, jakie jesteśmy w stanie stworzyć. Dzięki mikrofonom o szumach własnych poniżej 11dB oraz najwyższemu możliwemu zakresowi dynamiki i czułości Brauner ustalił nowy standard w technologii produkcji mikrofonów.

W nieco ponad 10 lat to nieustające dążenie do doskonałości uczyniło nas jedną z wiodących niemieckich firm w naszej branży na arenie międzynarodowej.

Doskonałość techniczna i estetyka brzmieniowa naszych wyrobów są unikalne. Wyznaczyły one nowe standardy, które zmieniły spojrzenie na mikrofon. To, co kiedyś było codziennym narzędziem pracy, które można było zredukować do prostych parametrów technicznych, zostało przekształcone w element kreatywnego projektowania dające w efekcie dzieło sztuki i będące narzędziem sztuki. Za przykładem fotografii jako pisania światłem, możemy spojrzeć na sztukę przechwytywania i odtwarzania dźwięku jak na pisanie dźwiękiem czyli ‘audiografię’.

Oddzielnie od starego rozumowania opartego głównie na aspektach technicznych (które my oczywiście stosujemy wszędzie tam, gdzie jest to konieczne i sensowne), przede wszystkim kierujemy się naszą percepcją – to, do czego mikrofon jest ostatecznie przeznaczony, to pierwsze i najważniejsze ogniwo w łańcuchu nagrywania: kreuje treść, którą roztacza przed słuchaczem z największym możliwym wpływem.

 src=Jednocześnie perfekcjonizm i bezwzględna dbałość o szczegóły są tym, co naprawdę liczy się w tworzeniu mikrofonów, w których najwyższy artyzm i techniczne detale stają się jednym: instrumentem, który dodatkowo oddaje niepowtarzalność i oryginalność brzmienia tak wyczuwalnie jak to możliwe.

Dodatkowo mikrofony Brauner reprezentują niemiecką jakość i trwałość. Dlatego też, zwracamy szczególną uwagę na korzystanie wyłącznie z komponentów renomowanych niemieckich producentów, których jakości ufamy od lat. W wyniku tego nasi klienci mają pewność, że zawsze mogą polegać na swoich narzędziach.

W rzadkich przypadkach wystąpienia problemów ze sprzętem, nasza obsługa klienta spełnia wysokie wymagania naszych klientów. Zadowolenie klienta jest zawsze osiągane szybko i niezawodnie. Mikrofony Brauner są profesjonalnymi narzędziami, których wyjątkowość barwowa spowodowała, że polega na nich wielu uznanych światowych artystów i profesjonalistów. To zaufanie inspiruje nas i motywuje. Utrzymanie tego zaufania w przyszłości nie jest tylko naszym osobistym celem, ale jest naszym przyrzeczeniem wobec klientów. Jest obietnicą, z której zawsze będziesz mógł nas rozliczyć.

Dirk Brauner

 src=Mikrofon jest w pewnym sensie rodzajem interfejsu artysty ‘produkującego się’ przed nim i za nim, przenoszącym wszelkie najistotniejsze emocje towarzyszące jego występowi. Dużo zależy od zachowania się mikrofonów, ich charakterystyki dźwiękowej oraz od wiedzy artysty jak to zachowanie wpłynie na jego występ. Wiedza, a faktycznie przede wszystkim nieznajomość tego zachowania, wpływają w decydujący sposób na efekt końcowy, nie tylko w sensie technicznym, ale również artystycznym i emocjonalnym. Jak zagrasz lub posłuchasz brzmienia, które cię ‘nie kręci’? Im bardziej mikrofon jest w stanie sprostać zadaniu, jakie przed nim postawimy, tym więcej ono zyska. Biorąc pod uwagę wszystkie te rzeczy, wybór właściwego mikrofonu jest podstawą! Jak jednak wybrać mikrofon idealny do określonego celu? Jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie: DOŚWIADCZENIE! Istnieje bardzo niewiele tak znakomitych mikrofonów, że mogą być używane naprawdę w szerokim spektrum zastosowań. Nie ma mikrofonu spełniającego potrzeby każdego i nadającego się do wszystkiego, co przychodzi na myśl. Zrozumienie tego jest kluczem do artyzmu mikrofonu.

Dirk Brauner

 

Lista użytkowników mikrofonów Brauner jest długa i królują na niej największe gwiazdy światowej muzyki. Między innymi:

 • Lenny Kravitz,
 • Phil Collins,
 • Peter Gabriel,
 • Peter Bush,
 • Celine Dion,
 • Andreas Scholl,
 • Steve Tyler (Aerosmith),
 • Stevie Wonder,
 • Eddie van Halen,
 • Eric Clapton,
 • Sheryl Crow,
 • Sarah Brightman,
 • Julio Iglesias,
 • Janet Jackson,
 • Neil Young.

 

 src=

Są na tym świecie ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na ryzyko zakupu sprzętu budżetowego. Ludzie, których praca jest zbyt ważna, aby być degradowana przez niedoskonałe narzędzia. Ci ludzie podchodzą do swojej pracy bardzo poważnie i są klientami Brauner Microphones.

Nie twierdzimy, że budujemy najlepsze mikrofony świata. Działamy jednak mając taki cel na uwadze. Czy udało nam się osiągnąć ten cel, czy nie – pozostawiamy ocenie jedynych ludzi na świecie, którzy mogą to zrobić – naszym klientom!

 

 

 src=     src=

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.