ATC Loudspeakers to brytyjska manufaktura produkująca najwyższej klasy głośniki i wzmacniacze dla studiów nagraniowych.

Firma ATC (Acoustic Transducer Company) została założona w 1974 roku przez Billy’ego Woodmana. Fenomenalny inżynier koncentrował się na produkcji niestandardowych jednostek napędowych dla profesjonalnego rynku dźwiękowego. ATC szybko wyróżnił się na rynku, głównie dzięki przetwornikowi PA75-314 12,, ,który był zdolny do obsługi większej mocy przy mniejszych zniekształceniach oraz przy wyższym poziomie ciśnienia akustycznego niż jakikolwiek inne urządzenia dostępne na rynku.

ATC rozwijając swoją technologię zaczęło z czasem produkcję profesjonalnych monitorów studyjnych, których jakość dźwięku i precyzja zachwyca inżynierów dźwięku na całym świecie. Profesjonalne monitory studyjne ATC Loudspeakers od lat pracują w studiach nagraniowych, radiowych, telewizyjnych oraz przy postprodukcji dając użytkownikom prawdziwie chirurgiczny dźwięk przy miksowaniu.

Monitory studyjne ATC dopasowane do potrzeb użytkownika dla studia, broadcastu i postprodukcji.

Studyjny odsłuch zarówno w wersji aktywnej jak i pasywnej marki ATC. Takie głośniki pracują w najlepszych studiach na całym świecie. Studia nagraniowe takie jak Abbey Road, East West Studios, Barefoot Recording, Sony SADC czy Black Bird Studios (pełna lista użytkowników TUTAJ) od lat używają monitorów odsłuchowych ATC w swoich reżyserkach dźwiękowych. Precyzja dźwięku i niesamowicie szybka reakcja głośników przy niskich częstotliwościach to główne zalety monitorów odsłuchowych ATC.

Głośniki studyjne ATC znalazły swoje zastosowanie w najbardziej wymagających studiach i pracowaniach muzycznych na świecie. Zarówno studia nagraniowe jak i studia radiowe i telewizyjne wybierają markę ATC (Acoustic Engineers) aby produkowany dźwięk był w pełni wiarygodny.

Technologia monitorów studyjnych ATC.

Po wielu latach rozwoju technologi produkcji perfekcyjnych głośników, firma ATC z dumą przedstawia swoje topowe modele napędzane potężnymi jednostkami wzmacniaczy. Najlepsze w swojej klasie głośniki SH25-76 i SH25-76S są produktem, który zawiera ponad 40 lat doświadczeń w budowaniu najlepszych na świecie przetworników akustycznych.

Głośnik wysokotonowy z podwójnym zawieszeniem.

Podejście firmy ATC do projektowania głośników wysokotonowych jest wyjątkowe. Monitory studyjne ATC Loudspeakers to konstrukcja bez kompromisów. Konstrukcja drugorzędnego elementu zawieszenia ogranicza w  naturalny sposób przemieszczanie się tylko w kierunku osiowym. Taka konstrukcja tłumi tryby kołysania i zapewnia niższe poziomy zniekształceń. Dodatkowa stabilność, jaką zapewnia taka konstrukcja w porównaniu z głośnikami innych firm, eliminuje potrzebę stosowania żelazopłynów (zwykle wymaganych do chłodzenia, tłumienia itp.). W rezultacie głośniki wysokotonowe ATC zapewniają nie tylko optymalną pracę przez dłuższy czas, ale także lepszą obsługę mocy w porównaniu z innymi konstrukcjami.

Dźwięk przestrzenny Dolby Atmos w produkcji studyjnej.

Profesjonalna praca z dźwiękiem wielokanałowym.

Formaty dźwięku wielokanałowego Surround, Atmos takie jak: 5.1, 4.04, 5.1.2, 5.1.4, 7.1.4 wymagają precyzji i pełnej kontroli przy ich produkcji. Studia post produkcyjne, które zajmują się profesjonalną produkcją dźwięku koncertowego i dla filmu wybierają rozwiązania ATC Loudspeakers aby w pełni świadomie kreować przestrzeń 3D w dźwięku.

Poznaj serię monitorów studyjnych i wzmacniaczy ATC Loudspeakers:

Tak powstają najlepsze monitory studyjne na świecie.