Audiotech logo

The Collective i pluginy FAST, czyli kolejne oblicze Focusrite.

Do tej pory marka Focusrite kojarzyła się głównie ze sprzętowymi procesorami sygnału. Teraz może się to zmienić – poznajcie Pluginy FAST i platformę the Collective.

Marka Focusrite już kilkukrotnie próbowała swoich sił w świecie efektów wirtualnych, z całkiem dobrymi wynikami. Posiadacze pierwszych generacji ich interfejsów mogą jeszcze pamiętać (i używać, o czym sam kilkukrotnie się przekonałem) pakiet Scarlett Plug-In Suite. Nieco później pojawił się Red Plug-In Suite, czyli dwie wtyczki modelujące korektor i kompresor z bardzo popularnej serii procesorów dźwięku Red, dołączane do interfejsów Scarlett 3rd Gen. Zarówno pierwszy, jak i drugi zestaw efektów spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony muzyków i realizatorów.

W 2019 roku miała miejsce kolaboracja między Focusrite i Sonible, studiem developerskim, które swoją misją uczyniło tworzenie efektów ułatwiających muzykom osiąganie zadowalającego brzmienia, bez konieczności ustawiania dziesiątek parametrów. Owocem tej współpracy był Balancer, wtyczka, która pozwala błyskawicznie zmienić tonalny balans zarejestrowanych śladów. Nie jest to jednak zwykły korektor czy saturator, a algorytm oparty na AI. Balancer był dostępny za darmo dla użytkowników Focusrite w listopadzie i grudniu 2019 roku w ramach oferty Plug-In Collective. To był jednak dopiero początek.

Mamy przyjemność ogłosić premierę 3 zupełnie nowych produktów, opracowanych przez Focusrite i sonible, czyli wtyczki FAST.

Pluginy FAST to narzędzia zaprojektowane z wykorzystaniem technologii AI, z myślą o jak najszybszej i skutecznej pracy. Intuicyjnie rozplanowany interfejs, algorytmy analizujące wchodzący sygnał i ustawiające wartości odpowiednich parametrów, jak również tryb rozszerzony dla zaawansowanych użytkowników – to wszystko czyni je świetnymi narzędziami bez względu na stopień zaawansowania. Pluginy FAST są oferowane w 15-miesięcznej subskrypcji pay-to-own. Koszt subskrypcji dla każdej z nich wynosi 4.99€.

Obejrzyj filmy promujące i przekonaj się jak bardzo mogą pomóc Ci podnieść poziom i prędkość pracy!

FAST Equaliser

FAST Compressor

FAST Reveal

Wtyczki FAST są już dostępne w portalu The Collective. Więcej informacji i możliwość zakupu subskrypcji znajdziesz na: https://collective.focusrite.com/

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors