Audiotech logo

teenage engineering TP-7 – zobacz kulisy powstawania niezwykłego rejestratora

teenage engineering wypuścili niezwykły rejestrator TP–7 w maju 2023 r., ale zalążki projektu rozpoczęły się już w 2018 r. W rzeczywistości TP–7 zdecydowało o fizycznej formie, jaką przyjmie reszta serii „field”, wpływając nawet na funkcje głośnika OB –4. Aby zrozumieć, jak to wszystko się się wydarzyło, przedstawiamy rozmowę z niektórymi osobami, które pomogły ożywić rejestrator TP–7 na różnych etapach jego rozwoju.

Guffe jest szefem inżynierii mechanicznej, zajmującym się prawie wszystkim, co jest związane z mechaniką; Tomas jest inżynierem elektrykiem, który od samego początku jest odpowiedzialny za elektronikę i oprogramowanie TP–7, a Marcus jest product ownerem nadzorującym końcowe etapy rozwoju produktu.

Jaki był pierwotny pomysł stojący za TP–7?

Guffe: Jesper (Head of design, założyciel i CEO teenage engineering) naszkicował modułowy system audio/studio z wieloma fantastycznymi projektami, które różniły się stylem od tego, co ostatecznie stało się produktem końcowym, ale zdecydowanie położyły podwaliny pod to, czym stał się system „field”. W pewnym momencie Jesper i ja wraz z innymi osobami z teenage engineering omawialiśmy pomysł stworzenia nowej/nowoczesnej nagry – światowej klasy przenośnego rejestratora dźwięku zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i designu. Zaczęliśmy oceniać różne formy, które wydawały się magiczne, takie jak pudełko po snusie, paczka papierosów, puszka napoju gazowanego itp. Zbudowałem model z płyty MDF w oparciu o jeden ze szkiców Jespera i jest on prawie identyczny z ostatecznym projektem. na przestrzeni lat projekt przeszedł wiele iteracji wewnętrznie, chociaż projekt zewnętrzny pozostał przez cały czas spójny.

TomasZacząłem pracę nad pierwszą wersją elektroniki dla TP–7 w kwietniu 2018 roku. Po niedawnej pracy nad raven r dla Baidu, chcieliśmy wykorzystać zdobyte doświadczenie w kontroli silników i przenieść je na urządzenie rejestrujące. Dużo wysiłku włożyliśmy w uzyskanie responsywnego i intuicyjnego odczucia za pomocą rolki.

Jednym z założeń było to, że trzeba było na niej umieć scratchować. Rozpoczęliśmy prace nad TP–7 zanim zdecydowaliśmy się na zmotoryzowanie OB–4, więc jedynym powodem, dla którego mogliśmy [zrobić funkcję zmotoryzowanego koła OB–4] było to, co zrobiliśmy przy silniczku TP–7.

Jakie przeszkody trzeba było pokonać, łącząc projekt z funkcjonalnością?

Guffe: stworzenie małego produktu premium, wypełnionego mechaniką, elektroniką, antenami i nie tylko, jest zawsze wymagającym i czasochłonnym zadaniem. Ciężko pracowaliśmy również, aby zapewnić możliwość naprawy i łatwość montażu, co znacznie zwiększa złożoność na etapie projektowania.

Należy zauważyć, że nie jest to produkt masowy, dlatego stale musieliśmy wymyślać nowe sposoby rozwiązywania problemów. W przeciwieństwie do produktu sprzedawanego w milionach egzemplarzy, w przypadku którego można opracować nowe metody produkcji i maszyny w celu rozwiązania problemów, nasze podejście musiało być bardziej innowacyjne i zaradne. Powiedziałbym, że w przypadku tego konkretnego produktu największymi wyzwaniami była antena (formowana) i trzy różne tworzywa sztuczne, które są wtapiane w metal przed frezowaniem CNC i obróbką powierzchniową.

Tomas: początkowo planowano użyć tej samej baterii co w OP–Z i karty SD do przechowywania danych, co wymagało stosu 7 (!) różnych płytek PCB, aby wszystko pasowało na odpowiednie miejsce. Ale żywotność baterii byłaby zbyt krótka, wydajność karty SD zbyt nieprzewidywalna, a antena nie działała wystarczająco dobrze. Więc ostatecznie przeprojektowaliśmy elektronikę do obecnej formy, co również ułatwiło umieszczenie wszystkiego, czego chcieliśmy.

Marcus: Wyzwanie stanowi również stworzenie intuicyjnego interfejsu użytkownika opartego na małym wyświetlaczu i ograniczonej liczbie przycisków. W przypadku tego produktu staraliśmy się również dotrzeć do szerszego grona odbiorców niż zwykle, co było dodatkowym wyzwaniem.

Będąc urządzeniem do nagrywania wielośladowego w wysokiej rozdzielczości, system musiał sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym przetwarzania dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Oczywiście obracające się koło z silnikiem i czujnikami dodaje ogromnej złożoności dla wszystkich zespołów, wymagając wielu godzin pracy, aby uzyskać pożądaną funkcję.

Guffe: O ile mi wiadomo, nikt inny nie osiągnął tego, co my!

Polecamy zapoznać się z pełną specyfikacją tego niezwykle kompaktowego i jedynego w swoim rodzaju rejestratora teenage engineering TP-7.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors