Audiotech logo

Jak S-X tworzy bity z Novation FLkey?

novation flkey s-x header

Nominowany do nagrody Grammy wokalista, autor tekstów i producent S-X pokazuje swoje umiejętności w FL Studio.

Podczas tworzenia muzyki w FL Studio, pozostanie w kreatywnym ciągu jest kluczowe. Zamiast tracić flow podczas klikania na ekranie w poszukiwaniu instrumentów, FLkey pomaga użyć narzędzi, których potrzebujesz szybko, dzięki czemu można skupić się na pracy i kuć żelazo póki gorące.

Znany artysta i producent S-X wie dokładnie, jak to jest, aby utrzymać kreatywność w trakcie pisania piosenek i sesji produkcyjnych. S-X, czyli Sam Andrew Gumbley spędził lata budując swoje nazwisko. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom pracował i produkował dla kultowych artystów od Londynu po Los Angeles, wśród których znalazły się takie postaci Lil Wayne, Childish Gambino, Chance the Rapper i J. Cole.

S-X zaznaczył swoją pozycję jako artysta w branży, tworząc monumentalny grime’owy instrumental 'Woo Riddim’ oraz współpracując z takimi artystami jak Chipmunk, Wretch, Tinie Tempah i Skepta. Jednak w 2015 roku – będąc w pełnym świetle reflektorów – S-X całkowicie wycofał się z muzyki – pomimo pasma sukcesów. „Wszystko, co kiedykolwiek chciałem zrobić jako producent, to pracować z Lil Wayne’em” – zastanawia się dziś S-X. „Cel mojego życia? Udało mi się go osiągnąć. Potrzebowałem czasu, aby wypracować to, co było dalej”.

Pomimo krótkiej przerwy od muzyki w 2015 roku, ta więź nigdy go nie opuściła, a on sam nieświadomie zaczął kłaść fundamenty pod kolejny etap swojej muzycznej kariery. „Po raz pierwszy od lat”, mówi S-X, „powoli, muzyka ponownie stała się projektem pasji. Pisałem zarówno bity, jak i teksty na własnych warunkach.”

Jego niewzruszona pasja do muzyki widoczna jest również w sposobie jego pracy. Jesteśmy w stanie zobaczyć to w akcji, gdy dołączamy do S-X w studio, kiedy tworzy w FL Studio z użyciem Novation FLkey i pokazuje nam, jak tworzy swoje dźwięki.

novation flkey s-x w studiu

Kreatywność i inspiracja są trudne rzeczy do uchwycenia, ale FLkey to ułatwia. S-X ma ucho producenta, głos gwiazdy pop i oryginalność w swoich piosenkach, a FLkey pomaga mu przekształcić inspirującą iskrę w bit w FL Studio w ciągu kilku minut. „Jako twórca, kocham to, że jest to tak szybkie i łatwe rozwiązanie do tworzenia bitów”, mówi S-X. „Dla mnie to wprost hakowanie systemu”.

S-X układa perkusję w sekwecencerze krokowym FL Studio prosto z klawiszy. „Jestem przede wszystkim perkusistą, więc lubię grać na klawiszach”. Z ustalonym rytmem przechodzi do wyciągania złożonych akordów używając trybu akordów na padach FLkey, „Nie umiem grać akordów” wyjaśnia, „więc to mi bardzo pomaga. Dla mnie to po prostu luźny dzień, mogę po prostu grać mój beat”. Nagrywa kolejne ujęcia w mgnieniu oka, dostosowując swoje wtyczki i miks, używając potencjometrów. „Możesz zrobić wszystko z klawiatury, nie musisz nawet używać myszy, naprawdę”.

„Jako twórca, kocham fakt, że jest to tak szybkie i łatwe rozwiązanie do tworzenia bitów”, mówi S-X. „Dla mnie to wprost hakowanie systemu”.

Po swojej przerwie zaczął ponownie wrzucać samodzielnie napisane i wyprodukowane utwory, co naturalnie przyciągnęło dużą uwagę. S-X szybko powrócił do tworzenia muzyki i współpracy z wielkimi gwiazdami, szybko budując obfity katalog utworów.

„Zawsze jestem zajęty czy to w hotelach, czy w podróży, więc fakt, że mogę mieć swoją klawiaturę i mieć coś tak prostego, jak możliwość naciśnięcia play, pozwala na szybką pracę”.

Proces pisania i produkcji piosenek przez S-X jest swobodny. „Nie ma dobrego lub złego sposobu na zrobienie bitu i to jest to, co kocham – zwłaszcza z FL Studio”, mówi. Jest w stanie na nowo rozniecić tę początkową iskrę, którą miał do tworzenia muzyki, tę, która kwitnie dzięki szybkiemu myśleniu i eksperymentowaniu. „FLkey sprawia, że robię bity, których zwykle nie zrobiłbym, ponieważ zwykle używałbym ołówka [w FL Studio]”. Dzięki intuicyjnemu workflow FLkey, jest w stanie ponownie połączyć się ze swoją muzyką. „Jest coś w możliwości tworzenia bitu rzeczywistymi rękami; to staje się bardziej osobiste”.

novation flkey s-x playing

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors