Aktualności

Akademia Dźwięku zaprasza na Dzień Otwarty!

Dzień Otwarty 2020_1280X620

Praktyczne warsztaty produkcji muzycznej. Wykłady o współczesności i przyszłości produkcji. A na deser: spotkanie z Bartoszem Dziedzicem, producentem Dawida Podsiadły, Artura Rojka i Moniki Brodki. To wszystko i wiele więcej czeka nas w sobotę 5 września 2020 r. w Akademii Dźwięku – największej w Polsce szkole produkcji muzycznej.

W sobotę 5 września, po raz pierwszy w tym roku, Akademia otwiera drzwi dla wszystkich zainteresowanych współczesną muzyką i jej produkcją. W trzech salach Akademii na warszawskiej Woli (ul. Wolska 64A) będzie można poznać techniki stosowane przez producentów największych hitów, oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach produkcji muzycznej. Dodatkowo na Dniu Otwartym można będzie zapoznać się z ofertą kursów Akademii Dźwięku i wypróbować nowoczesny sprzęt muzyczny, udostępniony specjalnie dla gości wydarzenia.

Gościem specjalnym Dnia Otwartego będzie Bartosz Dziedzic – kompozytor i producent znany ze współpracy z Dawidem Podsiadło („Małomiasteczkowy”, 2018), Arturem Rojkiem („Składam się z ciągłych powtórzeń”, 2014) czy Moniką Brodką („Granda”, 2010). Dziedzic, wspólnie z Dawidem Podsiadło, jest laureatem Fryderyka w kategorii Kompozytor roku za „Małomiasteczkowego”. Rozmowę z Bartoszem Dziedzicem o specyfice zawodu producenta muzycznego prowadzić będzie Mateusz Telega – producent, wydawca, pionier nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce, założyciel Akademii Dźwięku i jeden z trzech Certyfikowanych Trenerów Ableton w kraju.

Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów wydawniczych zeszłego roku był debiut Billie Eilish “When We All Fall Asleep, Where Do We Go”. Produkcję jednego z jej ostatnich singli – „Everything I Wanted” będzie rekonstruował produkcyjnie Paweł Sulewski, trener Akademii Dźwięku, producent muzyki do filmów, spektakli teatralnych i reklam, inżynier miksu i masteringu, multiinstrumentalista.

Maks Kucharski, muzyk i producent (Ten Typ Mes, Kortez, Dr. Misio) pokaże jak wygląda praca producenta muzycznego od kuchni i zaprezentuje w praktyce jak wykorzystać dostępną technologię i narzędzia. Podczas zajęć wraz z publicznością tworzyć będzie od podstaw muzykę w formule impro. Okazja do współtworzenia dźwięków z laureatem Złotej Płyty nie zdarza się często – Maks swój złoty krążek otrzymał za album Ten Typ Mes „Ała.” (2017).

Lofi hip-hop zdominował muzyczną (i memiczną) stronę internetu. Jakie tricki i narzędzia składają się najdoskonalsze przykłady brzmienia, które z definicji ucieka doskonałości? Konkretne przykłady pokaże Marcin Staniszewski. Zajęcia pozwolą lepiej zrozumieć co właściwie słyszymy w lofi i zastosować we własnej twórczości sprawdzone rozwiązania. Marcin Staniszewski to lider Beneficjentów Splendoru i właściciel studia Color My Sound, w którym realizował m.in. Michała Szpaka, Novikę czy Bajm.

Dzień Otwarty Akademii Dźwięku
5 września 2020 r., 12:30 – 17:00
ul. Wolska 64A/22, Warszawa

Sala A
Podstawy produkcji muzycznej w praktyce – 30 minutowe zajęcia tworzenia beatów w grupach. Na podstawie sesji przygotowanych przez trenerów Akademii Dźwięku uczestnicy warsztatu zrealizują własną kompozycję. Na warsztaty nie są prowadzone zapisy, decyduje kolejność. Warsztaty rozpoczynają się o godzinach:
12:45, 13:45, 14:45, 15:45.

Sala B
Rozmowy o produkcji muzycznej i spotkania z producentami.
13.00 – 13:45 | Maks Kucharski – Produkcja Muzyczna Od Kuchni
14:00 – 14:45 | Marcin Staniszewski – Brzmienie lofi
15:00 – 15:45 | Bartosz Dziedzic i Mateusz Telega – Zawód-producent muzyczny
16:00 – 16:45 | Paweł Sulewski – Billie Eilish „Everything I Wanted” – rekonstrukcja utworu

Uczestnikom Dnia Otwartego w Akademii Dźwięku zapewniony zostanie dostęp do maseczek i płynu dezynfekcyjnego. Po każdych zajęciach sale będą dezynfekowane.

Więcej informacji:
www.akademiadzwieku.pl
Wydarzenie na FB: https://bit.ly/dzienotwartyAkademiaDzwieku

Related Posts

Dodaj komentarz