teenage engineering PO-80 – twórz własne winyle!

teenage engineering wypuścili PO-80, czyli kompaktową i przenośną nagrywarkę przeznaczoną do nagrywania i odtwarzania 5-calowych płyt winylowych. Jest to efekt współpracy teenage engineering, projektanta Yuri suzuki i japońskiej firmy produkującej zabawki edukacyjne – firmy gakken. Twórz własne winyle i ciesz się analogowym lo-fi!

Podłącz dowolne urządzenie audio do gniazda wejściowego audio 3,5 mm i błyskawicznie wytnij własną płytę z charakterystycznym dźwiękiem ultra-lo-fi. Twoje nagrania i dowolny 7-calowy winyl będą odtwarzane w PO-80 z ciepłym, analogowym charakterem. Warto podkreślić, że PO-80 jest dostarczany jako zestaw do samodzielnego montażu (DIY) z prostą instrukcją. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia płyt: ramię tnące z igłą, która graweruje dźwięk na 5-calowych płytach winylowych, ramię do odtwarzania, papierowe opakowania i naklejki na środku. Dostępna jest również torba transportowa (sprzedawana osobno), a także paczka płyt i głowica tnąca.

Historia tej współpracy jest również ciekawa – teenage engineering spotkał się z japońskim projektantem i artystą, yurim suzuki, 10 lat temu, kiedy był freelancerem w ich studiu w Sztokholmie. Od początku połączyła ich pasja do zabawnych gadżetów muzycznych. Po tym, jak Yuri stworzył nagrywarkę z pomocą firmy gakken, teenage engineering i Yuri połączyli siły i stworzyli nową wersję, z mentalnością Pocket Operatorów i zaktualizowanym designem. Teraz każdy może zacząć tworzyć własne płyty w domu, z fabryką płyt PO-80!

teenage engineering określa jako „PO”, co nawiązuje do Pocekt Operatorów, czyli kieszonkowych syntezatorów tej marki, ponieważ całość świetnie współpracuje z tymi instrumentami.

Jeżeli jednak chcesz nagrać jakikolwiek utwór na winyl z pomocą PO-80, to warto skorzystać z dedykowanej strony masteringowej teenage engineering, która przeprowadzi cię przez cały proces odpowiedniego przygotowania nagrania, aby całość było jak najefektywniejsza i efektowna po nagraniu ????

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!