teenage engineering OP-1 field czuły na dynamikę gry!

teenage engineering wypuścili aktualizację do OP-1 field, dzięki której instrument stał się czuły na dynamikę gry! Wreszcie! W przeszłości można było to osiągnąć tylko w poprzez podłączenie zewnętrznej klawiatury.

Velocity ma trzy ustawienia – wyłączone, miękkie i twarde. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, przytrzymaj shift i naciśnij tempo. Używając fizycznego dotyku, im mocniej grasz, tym głośniejszy jest dźwięk. i vice versa – im delikatniej grasz, tym łagodniejszy będzie dźwięk. Zasadniczo oznacza to, że głośność dźwięku będzie reagowała na to, jak mocno uderzasz w klawisze. Zaletą wyłączenia jest to, że możesz być pewien, że uzyskasz maksymalną głośność dźwięku, nawet przy cichym graniu. Wynik będzie zawsze równomiernie głośny, co może być pożądane w niektórych sytuacjach.

Czułość na velocity działa również z wewnętrznymi sekwencerami, a także z zewnętrznymi instrumentami MIDI, poprawiając wrażenia podczas używania OP-1 field jako głównego kontrolera dla innych urządzeń, w tym komputera.

Inne dodatki w tej aktualizacji obejmują:

  • możliwość dostosowania prędkości taśmy do zegara zewnętrznego – jeśli OP–1 field jest w trybie synchronizacji MIDI i zegar MIDI jest włączony, prędkość taśmy automatycznie dopasuje się do zegara zewnętrznego;
  • ustawienie mono / stereo dla wejścia liniowego;
  • panoramowanie przed taśmą;
  • synchronizacja częstotliwości nadawania FM z OB-4 – podczas korzystania z nadajnika FM, OB-4 może zostać automatycznie zsynchronizowany w celu dopasowania do optymalnej częstotliwości nadawania.

teenage engineering OP-1 field to ewolucja flagowego OP–1. Inspirowany dekadą technologicznych rozwiązań, pomysłów i ulepszeń. OP-1 field ma nowy, niższy profil i aluminiową obudowę, wyższej jakości ekran, odświeżoną identyfikację wizualną i wiele nowych (ponad 100) funkcji

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!