Poziom Wzmocnienia #7 – Jak uczyć się produkcji muzyki?

W siódmym odcinku Poziomu Wzmocnienia rozmawiamy z Michałem Wasilewskim o edukacji – od tego skąd czerpać inspirację, przez to gdzie i od kogo się uczyć, po to jak Michał sam został nauczycielem i co jemu daje nauka innych.

Internet spowodował, że mamy jeszcze łatwiejszy i szerszy dostęp do wiedzy niż kiedykolwiek. Jednocześnie oznacza to, że podana wiedza jest kompletnie chaotyczna i możemy błądzić pomiędzy prostymi i skomplikowanymi pojęciami, a przez to kompletnie się zgubić i poddać pod nawałem informacji. Z drugiej strony mamy dzisiaj masę kursów, gdzie wiedza jest ustrukturyzowana, ale często brakuje pewnych niuansów, a przede wszystkim kontaktu z innymi. Tutaj dochodzimy do kursów w nowoczesnych szkołach zajmujących się tylko i wyłącznie konkretnymi zagadnieniami jak produkcja, miks audio, czy kompozycja, a do tego dochodzi również możliwość współpracy z innymi zainteresowanymi tą samą tematyką i na profesjonalnym sprzęcie, który posiada wybrana szkoła. Jaka droga jest najlepsza? Nie ma takiej, więc trzeba spróbować czy dany kierunek nam odpowiada, a jeśli nie… szukać dalej. Nie tylko cel jest ważny, ale i sama droga.

A teraz parę słów o gościu siódmego odcinka:

Michał Wasilewski – producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, sound designer. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od fascynacji hip hopem i muzyką elektroniczną. Jest założycielem duetu XXANAXX i współtwórcą sukcesu płyty ‘Zbiór’ Baranovskiego. W 2019 roku otrzymał Fryderyka w kategorii płyta roku muzyka elektroniczna za album ‘Gradient’ XXANAXXU. Również w 2019 roku pod pseudonimem ATARI WU wydał swój debiutancki album producencki zatytułowany ‘Cyan’ Ma na swoim koncie współpracę z indywidualnymi artystami takimi jak: Ania Karwan, Bovska, Quebonafide, Marika, Pezet, Małolat, Reni Jusis, VNM Wojciech Waglewski, Ras, Ten Typ Mes, Envee, Noon, jak również międzynarodowymi markami w tym: Nike, Jaguar, H&M, Mastercard, Carlo Rossi, o.b., Nokia, Reebok.

Sprawdzajcie Poziom Wzmocnienia!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!