Logic Pro X 10.5 & Launchpad. Nowe funkcje!

Launchpad_Logic_Socials_FB

W najnowszej wersji Logic Pro X oznaczonej 10.5 pojawiła się funkcja Live Loops, która wnosi opartą na siatce komórek metodę odtwarzania pętli i grania na żywo do tego popularnego programu DAW. Launchpad, ze swoją siatką 8×8 kolorowych i czułych na siłę uderzenia padów jest idealnym kontrolerem trybu Live Loops i będzie świetnym narzędziem w rękach każdego użytkownika Logic Pro X.

Instalacja jest automatyczna: wystarczy, że podłączysz kompatybilnego Launchpada (pełna lista na końcu artykułu) i pojawi się okno konfiguracji kontrolera w Logic Pro X z pytaniem o zatwierdzenie połączenia, Launchpada należy obrócić o 90 stopni aby dopasować go do układu Live Loops. Możesz podłączyć wiele Launchpadów i korzystać z nich jednocześnie.
Komórki Live Loops mogą zawierać pojedyńcze sample, pętle, patterny MIDI i automatykę i można je przeciągnąć i upuścić lub nagrać do widoku śladów, aby błyskawicznie zbudować aranżację.

Oto lista kompatybilnych Launchpadów. W momencie publikacji tej informacji Launchpad Pro MK3 nie obsługuje trybu Live Loops.

Launchpad Original
Launchpad S
Launchpad MK2/RGB
Launchpad Mini MK1
Launchpad Mini MK2
Launchpad Mini [MK3]
Launchpad Pro MK1
Launchpad X

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!