Logiczny wybór. Kontrolery Launchpad i Logic Pro 10.6.

Launchpad Pro [MK3] staje się najpełniej zintegrowanym kontrolerem opartym na siatce padów dla Logic Pro, i nie tylko.

Firma Apple wypuściła Logic Pro 10.6, aktualizację dla popularnego programu do produkcji muzyki, która rozbudowuje nowe funkcje wprowadzone wcześniej w 2020 r. Technicy Novation blisko współpracowali z Apple aby usprawnić pracę swoich produktów z tą platformą DAW. Owocem ich wspólnych starań jest rozwój integracji Launchpada Pro [MK3], który teraz wykorzystuje wszystkie funkcje trybu Live Loops, czyli zaprojektowanego do występów live widoku opartego na komórkach. Kolejną nowością jest ulepszenie integracji Live Loops z Launchpadem X i Mini [MK3].

Live Loops & Launchpad Pro [MK3]

Launchpad Pro [MK3] jest najpełniej zintegrowanym kontrolerem opartym na siatce padów dla Logic Pro, dającym kontrolę nad widokiem Live Loops. Odpalaj właściwe komórki, nawiguj po projektach z łatwością i jeszcze szybciej graj i produkuj. Twórz błyskawicznie z użyciem trybów Note i Chord I nagrywaj prosto na siatce z możliwością wyciszania, solowania, uzbrajania i zatrzymywania śladów z poziomu Launchpada. Dedykowane przyciski pozwalają na czyszczenie I duplikowanie komórek ooraz kwantyzację nut – wszystko za pomocą kilku przycisków, bez dotykania myszki.

Z kolei tryby Custom pozwolą Ci sterować wybranymi parametrami instrumentów i efektów, jak i tworzyć spersonalizowane kombinacje drumpadów i czułych na velocity faderów. Tryby Custom są tworzone z pomocą Novation Components, darmowego narzędzia dostępnego przez Google Chrome lub aplikację standalone.

Żaden inny kontroler MIDI nie oferuje takiego poziomu integracji z trybem Live Loops.
Launchpad Pro pojawił się teraz na stronie produktowej Logic’a Pro, co pokazuje jak znacząca jest ta aktualizacja.

Launchpad X i Launchpad Mini [MK3]

W Logic Pro 10.6 kontrolery Launchpad nie muszą zostać obrócone aby poprawnie wyświetlać widok Live Loops, jak to było w wersji 10.5. Jednakże w preferencjach Logica można znaleźć ustawienie orientacji, które pozwala wybrać pionowy lub poziomy układ w zależności od preferencji.

Link do strony produktowej Logic Pro: https://www.apple.com/logic-pro/

Więcej na temat współpracy Launchpadów z Logic Pro: https://novationmusic.com/en/logic-pro-launchpad-live-loops

Poznaj kontrolery Launch.

O różnych wymiarach, ale uniwersalnie ogromnych możliwościach.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!